Tak wygląda czołówka tabeli Ligi Narodów po meczu Polska - Bułgaria

Reprezentacja Polski bez większych problemów odniosła swoje szóste zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Narodów, pokonując bez straty seta Bułgarię. Pewna wygrana spowodowała, że podopieczni Vitala Heynena przesunęli się na pierwsze miejsce w tabeli turnieju.

Siatkarze reprezentacji Polski bardzo szybko rozprawili się z Bułgarią. Najdłużej musieli się męczyć w pierwszym secie, który ostatecznie wygrali 25:19. W dwóch kolejnych setach Bułgarzy zdołali zdobyć tylko 27 punktów - 15 w drugim i 12 w trzecim, dzięki czemu Polacy bez kłopotu zwyciężyli 3:0.

Liga Narodów: Rosja - Polska, siatkówkaAbsolutna dominacja polskich siatkarzy! Na koniec mieli 15 piłek meczowych! Wystarczyły trzy

Szóste zwycięstwo Polaków w Lidze Narodów

W siedmiu dotychczasowych spotkaniach tegorocznej edycji Ligi Narodów biało-czerwoni odnieśli sześć zwycięstw. Na swej drodze rozprawili się z Włochami (3:0), Serbią (3:1), Australią (3:0), USA (3:0), Rosją (3:1) i właśnie Bułgarią (3:0). Jedyną porażkę podopieczni Vitala Heynena odnieśli w starciu ze Słowenią (1:3).

W środowej serii meczów swoje spotkania wygrały również pozostałe reprezentacje walczące o miejsce w pierwszej czwórce Ligi Narodów. Francja pokonała Rosję 3:1, Słowenia bez straty seta rozprawiła się z Kanadą, Iran wygrał z USA 3:0, zaś Serbia pokonała Niemców 3:1.

Zobacz wideo Polscy siatkarze pokazali, jak wyglądają warunki w pokojach hotelowych w czasie Ligi Narodów

Polacy przed najtrudniejszym meczem

Po zwycięstwie siatkarze reprezentacji Polski przesunęli się na pierwsze miejsce w tabeli Ligi Narodów. Nad drugą Francją mają jeden punkt przewagi, nad Brazylią, Słowenią i Iranem trzy, zaś nad Serbią cztery.

Kolejne spotkanie Polacy rozegrają już w czwartek 10 czerwca, kiedy to ich rywalem będzie Holandia. Dzień później biało-czerwonych czeka prawdopodobnie najtrudniejszy pojedynek w tej edycji Ligi Narodów przeciwko Brazylii.

Liga Narodów: Polska - Włochy 3:0, siatkarze, siatkówkaLN: Polacy zdemolowali Bułgarów i umocnili się na prowadzeniu w Lidze Narodów [ZAPIS RELACJI]

Tabela Ligi Narodów po siedmiu spotkaniach:

  1. Polska - 6 zwycięstw - 18 punktów - ratio setów: 3,8 - ratio małych punktów: 1,274
  2. Francja - 6 zwycięstw - 17 punktów - ratio setów: 2,22 - ratio małych punktów: 1,073
  3. Brazylia - 5 zwycięstw (6 meczów) - 15 punktów - ratio setów: 3,0 - ratio małych punktów: 1,125
  4. Słowenia - 5 zwycięstw - 15 punktów - ratio setów: 2,43 - ratio małych punktów: 1,111
  5. Iran - 5 zwycięstw - 15 punktów - ratio setów: 2,0 - ratio małych punktów: 1,022