Absolutna dominacja polskich siatkarzy! Na koniec mieli 15 piłek meczowych! Wystarczyły trzy

Reprezentacja Polski rozbiła Bułgarię 3:0 (25:19, 25:15, 25:12) w ramach siatkarskiej Ligi Narodów. Zespół Vitala Heynena powrócił tym samym na prowadzenie w tabeli rozgrywek.

Vital Heynen zdecydował, że w środowym meczu zagrają kolejni siatkarze, którzy prawdopodobnie nie wystąpią podczas turnieju olimpijskiego w Tokio. Tym samym w wyjściowym składzie znaleźli się m.in. Damian Wojtaszek, Norbert Huber czy Bartosz Bednorz.

Decyzja Vitala Heynena nie przyniosła jednak żadnych negatywnych skutków. Choć początkowo Bułgarzy stawiali opór, Polacy, odkąd wyszli na trzypunktowe prowadzenie (15:12), nie oddali już na moment prowadzenia w grze. W końcówce seta powiększali swoją przewagę, ostatecznie wygrywając pierwszą partię 25:19.

W drugiej partii Polacy grali jeszcze lepiej. W polu serwisowym znakomicie spisywali się Wilfredo Leon, Łukasz Kaczmarek i Norbert Huber, notując kolejne punktowe zagrywki. Polacy błyskawicznie odskoczyli na 6 punktów (9:3), a w kolejnych minutach powiększali tylko swoją przewagę, wykorzystując bardzo wysoką skuteczność na kontrach. Zakończyli seta bardzo wysokim zwycięstwem - 25:15.

W trzecim secie znowu dała o sobie znać znakomita forma w polu serwisowym. Już na początku Polacy zbudowali trzypunktową przewagę (3:0), która stale się powiększała (10:3). Po punktowej zagrywce Drzyzgi zespół Heynena miał już dziewięć punktów przewagi (15:6). Chwilę później asa zdobył także Jakub Kochanowski i było już 20:9. Przy stanie 24:9 mistrzowie świata mieli piętnaście piłek meczowych na skończenie spotkania. Ostatecznie Polacy wygrali tego seta 25:12, rozbijając Bułgarów w całym meczu 3:0.

Liga Narodów: Rosja - Polska, siatkówkaNowy lider w Lidze Narodów. Polska musi w środę wygrać, by wrócić na pozycję nr 1

Dla zespołu Vitala Heynena to już 6. zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Tym samym Polacy powrócili na prowadzenie w tabeli rozgrywek, które stracili po zwycięstwie Francuzów nad Rosjanami (3:1). W czwartek Polacy zagrają z Holandią, a w piątek z Brazylią. Relacja z obydwu spotkań w Sport.pl i Sport.pl LIVE.