Absolutna dominacja polskich siatkarzy! Na koniec mieli 15 piłek meczowych! Wystarczyły trzy

Reprezentacja Polski rozbiła Bułgarię 3:0 (25:19, 25:15, 25:12) w ramach siatkarskiej Ligi Narodów. Zespół Vitala Heynena powrócił tym samym na prowadzenie w tabeli rozgrywek.

Vital Heynen zdecydował, że w środowym meczu zagrają kolejni siatkarze, którzy prawdopodobnie nie wystąpią podczas turnieju olimpijskiego w Tokio. Tym samym w wyjściowym składzie znaleźli się m.in. Damian Wojtaszek, Norbert Huber czy Bartosz Bednorz.

Zobacz wideo Polscy siatkarze pokazali, jak wyglądają warunki w pokojach hotelowych w czasie Ligi Narodów

Decyzja Vitala Heynena nie przyniosła jednak żadnych negatywnych skutków. Choć początkowo Bułgarzy stawiali opór, Polacy, odkąd wyszli na trzypunktowe prowadzenie (15:12), nie oddali już na moment prowadzenia w grze. W końcówce seta powiększali swoją przewagę, ostatecznie wygrywając pierwszą partię 25:19.

W drugiej partii Polacy grali jeszcze lepiej. W polu serwisowym znakomicie spisywali się Wilfredo Leon, Łukasz Kaczmarek i Norbert Huber, notując kolejne punktowe zagrywki. Polacy błyskawicznie odskoczyli na 6 punktów (9:3), a w kolejnych minutach powiększali tylko swoją przewagę, wykorzystując bardzo wysoką skuteczność na kontrach. Zakończyli seta bardzo wysokim zwycięstwem - 25:15.

W trzecim secie znowu dała o sobie znać znakomita forma w polu serwisowym. Już na początku Polacy zbudowali trzypunktową przewagę (3:0), która stale się powiększała (10:3). Po punktowej zagrywce Drzyzgi zespół Heynena miał już dziewięć punktów przewagi (15:6). Chwilę później asa zdobył także Jakub Kochanowski i było już 20:9. Przy stanie 24:9 mistrzowie świata mieli piętnaście piłek meczowych na skończenie spotkania. Ostatecznie Polacy wygrali tego seta 25:12, rozbijając Bułgarów w całym meczu 3:0.

Dla zespołu Vitala Heynena to już 6. zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Tym samym Polacy powrócili na prowadzenie w tabeli rozgrywek, które stracili po zwycięstwie Francuzów nad Rosjanami (3:1). W czwartek Polacy zagrają z Holandią, a w piątek z Brazylią. Relacja z obydwu spotkań w Sport.pl i Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA