Michał Kubiak i Bartosz Kurek nie zagrają. Vital Heynen podjął decyzję

Reprezentacja Polski siatkarzy wraca po trzech dniach przerwy do rywalizacji w Lidze Narodów. Polacy w siódmej kolejce rozgrywek zmierzą się z Bułgarią. Poznaliśmy skład na ten mecz. Jednym z zaskoczeń jest brak Michała Kubiaka.

Polscy siatkarze świetnie radzą sobie w tegorocznej Lidze Narodów. W sześciu spotkaniach Polacy odnieśli pięć zwycięstw i raz przegrali. Naszym kadrowiczom udało się pokonać Włochy (3:0), Serbię (3:1), Australię (3:0), USA (3:0) i Rosję (3:1). Jedyna przegrana to spotkanie trzeciej kolejki z wicemistrzami Europy Słowenią (1:3), które można raczej traktować jako wypadek przy pracy. Polacy są liderami tabeli i pewnie zmierzają po awans do fazy pucharowej. 

Zobacz wideo Polscy siatkarze pokazali, jak wyglądają warunki w pokojach hotelowych w czasie Ligi Narodów

Vital Heynen po raz kolejny miesza w składzie. Z Bułgarią zagramy bez Michała Kubiaka

Polacy rozegrają kolejne spotkanie na turnieju rozgrywanym w Rimini już w środę o godzinie 19:30.  Nasza reprezentacja zagra z reprezentacją Bułgarii, która do tej pory radziła sobie bardzo słabo. Bułgarzy odnieśli do tej pory zaledwie jedno zwycięstwo z Australią (3:0) i aż pięciokrotnie przegrywali - z Francją (0:3), Niemcami (2:3), Włochami (2:3), Kanadą (0:3) i Iranem (0:3). Z tego powodu zajmują dopiero 14. miejsce w tabeli, wyprzedzając tylko Holandię i Australię. 

Reprezentacja Polski będzie więc zdecydowanym faworytem środowego spotkania, pomimo tego, że wystąpi w niepełnym składzie. Do polskiej kadry nie zdążył jeszcze dołączyć Marcin Komenda, który ma zastąpić kontuzjowanego Marcina Janusza. Poza składem znajdzie się także kilku kluczowych zawodników - kapitan Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Kamil Semeniuk oraz Mateusz Bieniek. Ponowną szansę mogą za to otrzymać Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz i Jakub Kochanowski. 

Po stosunkowo łatwych wyzwaniach w najbliższych dniach, jakimi powinny być mecze z Bułgarią i Holandią (10.06), przyjdzie starcie z największym rywalem Polaków do zwycięstwa w tym turnieju, czyli Brazylią (11.06). 

Skład reprezentacji Polski na mecz z Bułgarią:

Piotr Nowakowski, Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Wilfredo Leon, Damian Wojtaszek, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski, Jakub Kochanowski, Tomasz Fornal, Karol Kłos, Norbert Huber.

Więcej o: