Kontuzja i zmiana w kadrze Polaków! Stracona szansa na igrzyska w Tokio?!

Zmiana w kadrze polskich siatkarzy podczas Ligi Narodów! Jak informuje Polski Związek Piłki Siatkowej, za Marcina Janusza, który wraca do kraju, do Rimini leci Marcin Komenda, czyli zawodnik wcześniej odrzucony przez Vitala Heynena. Wszystko ze względu na uraz odcinka szyjnego kręgosłupa rozgrywającego, przez który ten najprawdopodobniej stracił szanse na wyjazd do Tokio.

Janusz mógłby walczyć o miejsce dla drugiego rozgrywającego, jeśli Vital Heynen zdecyduje się na taki wariant konstrukcji dwunastki zawodników, którą zabierze na mecze turnieju olimpijskiego do Tokio. Zawodnik do tej pory nie wziął jednak udziału w żadnym ze spotkań Ligi Narodów w Rimini.

Zobacz wideo Polscy siatkarze pokazali, jak wyglądają warunki w pokojach hotelowych w czasie Ligi Narodów

Zmiana medyczna u polskich siatkarzy: Komenda za Janusza

Wszystko przez uraz odcinku szyjnego kręgosłupa, z którym zmaga się siatkarz. Kontuzja wykluczyła możliwość grania w kolejnych pięciu spotkaniach, a informacje z otoczenia polskiej kadry wskazywały, że nie wiadomo, jak długo może potrwać leczenie Janusza.

Liga Narodów: Polska - Australia, siatkówkaHeynen wraca do szaleństw. Tak ma wyglądać skład Polski na mecz z Rosją

Teraz wyjaśniło się jednak, że 26-latek musi opuścić bańkę we Włoszech i wrócić do Polski i tu kontynuować walkę o jak najszybszy powrót do zdrowia. Polski Związek Piłki Siatkowej w sobotę rano poinformował, że za Janusza do Włoch przyleci Marcin Komenda

Polacy rozbili Amerykanów 3:0 w Lidze Narodów!Jakub Kochanowski po zwycięstwie nad USA: Kluczowym elementem był atak

Koniec marzeń o Tokio dla Janusza? Kontuzja nie daje mu wielkich szans

Ta decyzja prawdopodobnie wykluczy Janusza z możliwości wyjazdu do Tokio, a da szansę walki o skład Komendzie, choć ten nie będzie miał wiele szans. Gdy dotrze do Włoch, będzie musiał przejść kwarantannę i dostępny do grania w meczach dla Vitala Heynena będzie dopiero na 12 czerwca. Wtedy zawodnicy będą już po pierwszych dziewięciu spotkaniach turnieju, a Komendzie pozostanie możliwość zagrania w jednym z pozostałych sześciu, a do tego oczywiście pomoc kadrze na treningach.

Polacy rozbili Amerykanów 3:0 w Lidze Narodów!Tak wygląda czołówka tabeli Ligi Narodów po meczu Polska - USA

To druga sytuacja, gdy Vital Heynen przywraca do składu na Ligę Narodów jednego z odrzuconych wcześniej zawodników. Poprzednio tuż przed wylotem do Włoch powołał środkowego Norberta Hubera w miejsce jednego z członków sztabu. W sobotę Polacy bez Janusza i Komendy zmierzą się z Rosją. Początek spotkania o godzinie 16:00. Relacja na żywo na Sport.pl.

Więcej o: