Polska - Rosja. Gdzie i kiedy oglądać hitowy mecz w Lidze Narodów? [TRANSMISJA]

Polscy siatkarze po piątkowym zwycięstwie z USA w sobotę zmierzą się z jeszcze bardziej wymagającym przeciwnikiem. W szóstym spotkaniu Ligi Narodów rywalem Polaków będzie reprezentacja Rosji. Gdzie i kiedy oglądać mecz? Transmisja TV, stream online.

Polscy siatkarze po czwartkowym, łatwym zwycięstwie z Australią, w piątek musieli stanąć naprzeciw odwiecznemu rywalowi, czyli reprezentacji USA. Miało być wyrównane spotkanie, ale Polacy wygrali bez większych problemów 3:0 (25:17, 28:26, 25:17). Nasza kadra prezentuje się bardzo dobrze podczas tegorocznej Ligi Narodów i oprócz niespodziewanej wpadki w spotkaniu ze Słowenią (1:3), pokonuje gładko kolejnych rywali. 

Zobacz wideo Polscy siatkarze pokazali, jak wyglądają warunki w pokojach hotelowych w czasie Ligi Narodów

Polska vs. Rosja w Lidze Narodów - to może być najcięższe jak do tej pory zadanie przed polskimi siatkarzami

Już kolejnego dnia po zwycięstwie z USA, polscy siatkarze rozegrają kolejne i być może najtrudniejsze jak do tej pory spotkanie. W swoim szóstym meczu podczas tegorocznej Ligi Narodów Polacy zmierzą się z reprezentacją Rosji. Dla podopiecznych Vitala Heynena będzie to szansa na zajęcie pozycji lidera rozgrywek, ponieważ przed nimi są właśnie tylko Rosjanie. Rywale mają nad biało-czerwonymi tylko jeden punkt przewagi. 

Liga Narodów: Polska - Australia, siatkówka Heynen wraca do szaleństw. Tak ma wyglądać skład Polski na mecz z Rosją

Nasi wschodni sąsiedzi radzą sobie w Lidze Narodów równie dobrze, co reprezentacja Polski. W pięciu spotkaniach zaliczyli tylko jedną wpadkę - z Japonią (2:3). Oprócz tego odnieśli cztery pewne zwycięstwa - z Holandią (3:1), Iranem (3:1), USA (3:1) i Australią (3:1). 

- Z Rosją nie można grać tą samą bronią, co ona. Musimy grać swoją siatkówką, sprytną, techniczną, trochę uprzykrzającą życie. Oni na pewno spróbują nas po prostu rozbić siłą ataku i zagrywki. Pytanie, jak będziemy w stanie przeciwstawić się takiemu stylowi gry. Ale w ostatnich latach wiele razy znajdowaliśmy na to remedium - przekonywał Jakub Kochanowski w rozmowie z PZPS po meczu z USA. 

Obie reprezentacje ostatni raz mierzyły się ze sobą w październiku 2019 roku. Wtedy to w spotkaniu Pucharu Świata górą byli Polacy, którzy wygrali 3:1. Latem tego samego roku drużyny dwukrotnie spotykały się także w Lidze Narodów. Zarówno w fazie zasadniczej, jak i w play-offach, górą byli Rosjanie, którzy wygrywali po 3:1. 

Polacy rozbili Amerykanów 3:0 w Lidze Narodów! Jakub Kochanowski po zwycięstwie nad USA: Kluczowym elementem był atak

Gdzie i kiedy oglądać mecz Polska - Rosja?

Spotkanie Polska - Rosja w szóstej kolejce Ligi Narodów będzie można obejrzeć w sobotę 5 czerwca o godzinie 16:00. Transmisję w polskiej telewizji przeprowadzą stacje Polsat Sport i TVP 2. Mecz będzie również dostępny online w aplikacjach Ipla TV i TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

Więcej o: