Tak wygląda czołówka tabeli Ligi Narodów po meczu Polska - USA

Polscy siatkarze bez większych problemów rozprawili się z Amerykanami, wygrywając z nimi w trzech setach. Zwycięstwo biało-czerwonych pozwoliło im objąć prowadzenie w tabeli Ligi Narodów, jednak po zwycięstwie Rosjan nad Australią to właśnie oni wskoczyli na pierwsze miejsce.

Po sobotnim zwycięstwie nad Australią siatkarze reprezentacji Polski przesunęli się na drugie miejsce w tabeli Ligi Narodów, ustępując jedynie Francuzom. Po porażce Trójkolorowych 2:3 z Serbią zawodnicy Vitala Heynena stanęli więc przed szansą na objęcie prowadzenia i wyprzedzenia Brazylii oraz Słowenii.

Polacy rozbili Amerykanów 3:0 w Lidze Narodów!Polscy siatkarze rozbili Amerykanów i na chwilę zostali liderami Ligi Narodów

Reprezentacja Polski liderem tabeli Ligi Narodów

Poza meczem Francuzów z Serbią, istotne dla losów tabeli były również dwa wcześniejsze spotkania z udziałem Słowenii i Brazylii. Obie reprezentacje nie miały większych problemów z odniesieniem zwycięstw w swoich spotkaniach, pokonując bez straty seta odpowiednio Argentynę i Japonię.

Pewny triumf nad Stanami Zjednoczonymi pozwolił jednak biało-czerwonym przesunąć się na pierwsze miejsce. Co ciekawe, po 12 punktów na koncie mają aż cztery zespoły. Taki sam bilans setów co Polacy mają drudzy w tabeli Słoweńcy, jednak to podopieczni Vitala Heynena mogą się pochwalić lepszym ratio - 1 232 do 1 148.

AKTUALIZACJA:

W przedostatnim piątkowym spotkaniu Ligi Narodów Rosja pokonała Australię 3:0 i to właśnie ona objęła prowadzenie w tabeli z dorobkiem 13 punktów.

Zobacz wideo Polscy siatkarze pokazali, jak wyglądają warunki w pokojach hotelowych w czasie Ligi Narodów

Tabela Ligi Narodów po pięciu spotkaniach:

  1. Rosja - 4 zwycięstwa - 13 punktów - ratio setów: 2,33 - ratio małych punktów: 1,095
  2. Polska - 4 zwycięstwa - 12 punktów - ratio setów: 3,25 - ratio małych punktów: 1,232
  3. Słowenia - 4 zwycięstwa - 12 punktów - ratio setów: 3,25 - ratio małych punktów: 1,148
  4. Brazylia - 4 zwycięstwa - 12 punktów - ratio setów: 3,0 - ratio małych punktów: 1,118
  5. Francja - 4 zwycięstwa - 12 punktów - ratio setów: 2,33 - ratio małych punktów: 1,068

Polska - Rosja. Atakuje Norbert Huber"Mamy najmocniejszą kadrę w historii. Nawet za czasów Wagnera takiej nie było"

Kolejne mecze Ligi Narodów odbędą się już w sobotę. Polacy o godzinie 16:00 zagrają z Rosją. Słowenia zagra o 12:00 z Niemcami, Brazylia o godzinie 15:00 zmierzy się z Serbią, natomiast Francuzi o godzinie 13:00 zagrają z Japonią.

Więcej o: