Drugi najdłuższy set w historii Ligi Narodów! Co za walka potęg [WIDEO]

Francja pokonała Brazylię aż 3:0, ale wynik kompletnie nie pokazuje przebiegu zaciętego spotkania pomiędzy siatkarskimi potęgami. Tylko drugi set był wyraźnie kontrolowany przez zawodników Laurenta Tilliego - wygrali go do 18. W pierwszym - 39:37 - i trzecim - 30:28 - gra toczyła się na przewagi. Wynik partii otwierającej spotkanie to już prawie rekord Ligi Narodów.

To był kolejny hitowy mecz turnieju Ligi Narodów rozgrywanego we włoskim Rimini, ale chyba nikt nie spodziewał się, że pomimo zakończenia w trzech setach może być aż tak zacięty. Francuzi i Brazylijczycy urządzili sobie prawdziwą siatkarską walkę na noże.

Było blisko rekordu Ligi Narodów! Pierwszy tak długi set od trzech lat, drugi w historii

Już pierwszy set pokazał, że nikt nikomu nie odpuści. Francuzi wygrali tę partię na przewagi, ale po bardzo długiej walce - wynik brzmiał 39:37. 76 punktów to drugi najdłuższy set w historii rozgrywek Ligi Narodów odkąd FIVB zmieniło ich nazwę z Ligi Światowej. Najdłuższym jest druga partia z meczu Australia - Chiny z 16 czerwca 2018 roku, gdy padł wynik 41:39.

W kolejnym secie było już mniej wyrównanie - Francuzi wygrali bezpiecznie, do 18, ale trzecia partia znów przyniosła walkę na przewagi. I znów gorsi w niej byli Brazylijczycy, którzy przegrali 28:30 i 0:3 w całym meczu. Świetnym obrazem walki pomiędzy drużynami była jedna z akcji drugiego seta, którą świetnym atakiem obitym o podwójny blok zakończył Earvin N'Gapeth.

Francja liderem tabeli Ligi Narodów! Polska może wskoczyć na trzecie miejsce

Francja po tym zwycięstwie ma już cztery wygrane w tabeli Ligi Narodów i jest jej liderem z dorobkiem jedenastu punktów. Drudzy są Słoweńcy, a trzecią pozycję zajmują Brazylijczycy - obie drużyny mają po dziewięć punktów. Polska po pierwszych trzech spotkaniach zajmuje ósme miejsce i ma sześć punktów. Po czwartkowym meczu z Australią może awansować nawet na trzecie miejsce. Początek meczu o godzinie 18:00. Relacja na żywo na Sport.pl.