Liga Narodów. Polska - Słowenia. Gdzie i o której oglądać mecz? [TRANSMISJA]

Siatkarze reprezentacji Polski rozpoczęli zmagania w tegorocznej edycji Ligi Narodów od dwóch zwycięstw - nad Włochami i Serbią. Ich kolejnym rywalem będzie reprezentacja Słowenii, która dotychczas wygrała jeden mecz. O której godzinie i gdzie oglądać ten pojedynek?

Niedzielny mecz ze Słowenią będzie trzecim meczem reprezentantów Polski w ciągu ostatnich trzech dni. Po nim siatkarze Vitala Heynena dostaną trzy dni wolnego. Z tego powodu niemal pewne jest, że na parkiecie w starciu ze Słowenią pojawi się nieco zmieniony skład. O której początek meczu? Gdzie go oglądać?

Liga Narodów. Polska - Słowenia. Forma obu drużyn

Siatkarze reprezentacji Polski znakomite weszli w rozgrywki Ligi Narodów. W piątek bez większych problemów pokonali Włochów 3:0 (25:19, 25:20, 25:18), natomiast dzień później uporali się z Serbią i wygrali 3:1, tracąc w czwartym secie zaledwie 15 punktów (26:24, 25:19, 21:25, 25:15).

Słoweńcy doznali już jednej porażki podczas tegorocznej edycji Ligi Narodów, przegrywając na początek zmagań z Serbią 1:3 (25:22, 18:25, 34:36, 18:25). W sobotę z kolei wykazali się lepszą skutecznością i ograli Włochów bez straty seta (25:23, 25:19, 25:15).

Liga Narodów. Polska - Słowenia. Gdzie i o której oglądać?

Najnowsza historia pojedynków Polski ze Słowenią jest zdecydowanie na korzyść niedzielnych rywali zespołu Vitala Heynena. W siedmiu ostatnich pojedynkach Słoweńcy wygrywali aż pięciokrotnie, z czego ostatni raz w półfinale mistrzostw Europy w 2019 roku (3:1). Tamten turniej zakończyli na drugim miejscu.

Pojedynek pomiędzy Polską i Słowenią w trzecim meczu tegorocznej edycji Ligi Narodów w wykonaniu biało-czerwonych rozpocznie się w niedzielę, 30 maja o godzinie 19:30. Transmisję w polskiej telewizji przeprowadzi stacja Polsat Sport. Mecz w Internecie będzie można obejrzeć na Ipla.tv.