"Koszmar! Nierozwiązywalna zagadka". Serbowie reagują po meczu z Polską

"Polska znów okazała się zupełnie nierozwiązywalną zagadką dla Serbów. Zawodnicy Vitala Heynena po raz kolejny okazali się dla naszych zawodników koszmarem" - piszą o porażce swoich siatkarzy z Polską podczas Ligi Narodów serbscy dziennikarze portalu Telegraf. I oddają hołd Wilfredo Leonowi, pisząc, że "nie ma sobie równych".

Polska pokonała Serbię 3:1 (26:24, 25:19, 21:25, 25:15) w drugim meczu tegorocznej Ligi Narodów. "Znów imponowały serwisy Wilfredo Leona, do kadry świetnie wprowadza się Kamil Semeniuk, a do tego umiejętność odegrania się rywalom za niepowodzenie z poprzedniego seta. Wróciła reprezentacja Polski, która w wielkim stylu ogrywa wielkich rywali. Nie trzeba się wstrzymywać z zachwytami" - opisywaliśmy sobotnie spotkanie w Rimini.

Zobacz wideo Polscy siatkarze pokazali, jak wyglądają warunki w pokojach hotelowych w czasie Ligi Narodów

"Nierozwiązywalna zagadka", "Koszmar" - tak serbskie media opisują polskich siatkarzy

Ostatnie zdanie do siebie wzięli serbscy dziennikarze i pomimo przegranej zawodników Slobodana Kovaca byli w stanie wskazać przede wszystkim, jak świetnie zagrali Polacy. Ich siatkarze przyjęli mało krytyki, bo w sobotę niewielu na świecie walczyłoby na równi z Wilfredo Leonem i polskim zespołem.

"Polska znów okazała się zupełnie nierozwiązywalną zagadką dla Serbów. Zawodnicy Vitala Heynena po raz kolejny okazali się dla naszych zawodników koszmarem. Nie potrafili zatrzymać potężnego Wilfredo Leona, a przyjmujący, grając w taki sposób, potwierdził tylko, że nie ma sobie równych, gdy jest w swoim żywiole - na zagrywce. Za to Polska wskazała, że jest jedną z najlepszych reprezentacji na świecie, a na kolejną wygraną Serbowie muszą cierpliwie poczekać" - czytamy w relacji portalu Telegraf.

Wilfredo Leon świetnie prezentował się na zagrywce podczas meczu Polska - SerbiaTak dobrze Polacy nie zagrali od ponad 650 dni! Leon zagrywał, Serbowie nie mieli odpowiedzi

Serbowie nie mieli rozwiązania na Polaków i "Leona, który potwierdził klasę"

"Serbowie nie mieli żadnego przygotowanego rozwiązania na Polaków i ponieśli pierwszą porażkę w Lidze Narodów. To trwa już trzy lata, bo pomimo kilku okazji akurat ten rywal pozostaje dla kadry Slobodana Kovaca niepokonany" - opisali dziennikarze portalu informer.rs. Zaznaczyli także, że w serbskim zespole zabrakło Urosa Kovacevicia i Srecko Lisinacia, którzy w poprzednim spotkaniu złapali kontuzje. 

Nie zapomnieli jjednak oddać hołdu Wilfredo Leonowi. "Polacy dominowali w pierwszych dwóch setach, w trzecim Serbom udało się odegrać, ale w czwartym Leon potwierdził klasę i poprowadził swój zespół do zwycięstwa" - wskazali. 

Wilfredo Leon podczas i po meczu Polska - Serbia podczas Ligi NarodówWilfredo Leon z rekordem świata. Teraz komentuje. Mistrz skromności

Trener Serbów: Doświadczyliśmy tego, co dzieje się z rywalami, gdy Leon ma lepszy dzień

"Nie wykorzystaliśmy swojej szansy na zwycięstwo w pierwszym secie, a w tamtym momencie mecz mógłby się jeszcze poukładać nieco inaczej. Z jedną z najlepszych drużyn na świecie gra się bardzo trudno, więc później doświadczyliśmy tego, co dzieje się z rywalami, gdy Leon ma lepszy dzień. Zdobył więcej punktów dzięki zagrywce niż z ataku" - komentował cytowany przez portal zurnal.rs trener Serbów Slobodan Kovac. "Dla młodszych zawodników to ważne doświadczenie, bo dostali lekcję tego, jak gra się, gdy jest naprawdę trudno. Cieszmy się, że nie zatrzymywaliśmy się, gdy dominowali, a staraliśmy się grać" - dodawał szkoleniowiec.

"Polacy byli od nas lepsi, a zagrywki Leona przesądziły o wyniku" - wskazywał atakujący Aleksandar Atanasijević, który zdobył w tym spotkaniu 13 punktów, najwięcej u Serbów. "Wiedzieliśmy, że potrafi w tym elemencie pokazać wielką jakość, ale nie dawaliśmy rady go zatrzymać. Później podobnie było w ataku. Turniej jest jednak długi i mamy jeszcze wiele spotkań do wygrania. Mamy nadzieję, że od niedzieli i meczu z Włochami podtrzymamy właściwy rytm" - dodał.

Wilfredo Leon pobił rekord w liczbie asów serwisowych w jednym meczu podczas spotkania Polska-Serbia w Lidze NarodówLeon ustanowił rekord świata! "Zdemolował" poprzedni najlepszy wynik rozgrywek

Już w niedzielę reprezentacja Polski zmierzy się ze Słowenią. Początek meczu o 19:30. Po nim zawodnicy Vitala Heynena zakończą serię trzech meczów z rzędu i dostaną trzy dni wolnego, a do grania wrócą siatkarki. Relacja na żywo na Sport.pl.

Więcej o: