Wilfredo Leon z rekordem świata. Teraz komentuje. Mistrz skromności

Wilfredo Leon w meczu z Serbią zaserwował aż trzynaście asów serwisowych i pobił tym samym rekord świata pod względem liczby punktowych zagrywek w jednym spotkaniu. - Nie spodziewałem się, że osiągnę nowy rekord, ale poszło - mówił skromnie o swoim osiągnięciu.

- Nigdy nie widziałem, żeby ktoś w jednym meczu zaserwował tyle asów, co Wilfredo Leon - mówił dla Sport.pl Paweł Papke. I miał rację. Leon aż 13 z 25 punktów zgromadzonych w spotkaniu z Serbią  osiągnął dzięki zagrywkom, czym ustanowił nowy rekord świata

Zobacz wideo Polscy siatkarze pokazali, jak wyglądają warunki w pokojach hotelowych w czasie Ligi Narodów

Rekord świata Wilfredo Leona. "Nie spodziewałem się, ale poszło"

Dwa pierwsze asy zaserwował w pierwszym secie spotkania, w drugim punktował zagrywką pięciokrotnie, w kolejnej znów dwukrotnie, a w ostatniej, czwartej partii dołożył jeszcze cztery takie zagrywki. Jego 13 asów to o jeden więcej od poprzedniego najlepszego osiągnięcia w historii - 12 asów Earvina N'Gapetha sprzed trzech lat.

Wilfredo Leon pobił rekord w liczbie asów serwisowych w jednym meczu podczas spotkania Polska-Serbia w Lidze Narodów Leon ustanowił rekord świata! "Zdemolował" poprzedni najlepszy wynik rozgrywek

- Nie spodziewałem się, że osiągnę nowy rekord, ale poszło. Jestem bardzo zadowolony z tego osiągnięcia, jak i z gry drużyny, bo wygraliśmy i to się liczy - stwierdził Leon w rozmowie dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

 

"Chyba nie mam limitu. Zobaczymy, co będzie za kilka meczów"

- Gdzie jest limit? Nie wiem, chyba nie mam limitu. Gdy grałem w Rosji, dla Zenita Kazań zrobiłem 10 asów w jednym meczu i nie spodziewałem się, że zaserwuję jeszcze więcej. Wtedy 10, dzisiaj 13, zobaczymy, co będzie za kilka meczów lub turniejów. Mam nadzieję, że utrzymamy tak dobrą dyspozycję na zagrywce - wskazywał Leon. 

Wilfredo Leon świetnie prezentował się na zagrywce podczas meczu Polska - Serbia Tak dobrze Polacy nie zagrali od ponad 650 dni! Leon zagrywał, Serbowie nie mieli odpowiedzi

Dla siatkarza liczył się przede wszystkim wynik spotkania, ale ten także był bardzo dobry - Polacy wygrali w czterech setach z Serbią i są liderami tabeli Ligi Narodów. - Na początku było nam trochę ciężko, bo dawno nie graliśmy. Pierwszy set przyniósł zatem trochę kłopotów, ale powoli wracaliśmy do naszej gry i w końcu udało nam się go wygrać. To był najtrudniejszy moment. W drugim prowadziliśmy już bez problemu, w trzecim mieliśmy mały wypadek przy pracy, ale zostawiliśmy sporo na czwarty set i w nim było już wszystko w porządku - opisał Leon.

Mecz ze Słowenią już w niedzielę

Kolejne spotkanie Ligi Narodów Polacy rozegrają już w niedzielę przeciwko Słowenii. - Z nimi przegrywaliśmy ostatnie spotkania, więc na pewno będziemy chcieli się odegrać i akurat podczas Ligi Narodów wygrać. Wygrali z Włochami, więc też są w dobrej formie i myślę, że to będzie ciekawy mecz - wskazał Wilfredo Leon.

Vital Heynen na konferencji i podczas meczu Polska - Serbia w Lidze Narodów "Byłem szalony, jak zawsze!" - show Heynena! Nie wiedział, że już jest "na żywo" [WIDEO]

Początek meczu Polska - Słowenia o 19:30. Po nim zawodnicy Vitala Heynena zakończą serię trzech meczów z rzędu i dostaną trzy dni wolnego, a do grania wrócą siatkarki. Relacja na żywo na Sport.pl. 

Więcej o: