Skład Polaków na pierwszy tak ważny mecz LN. Heynen da zagrać gwiazdom

Decyzje personalne Vitala Heynena z pierwszego meczu Ligi Narodów z Włochami wskazują, jak powinien wyglądać skład Polaków na mecz z Serbią w sobotę. Tym razem na boisko powinny wyjść największe gwiazdy reprezentacji.

Vital Heynen bardzo jasno nakreślił plan na pierwsze spotkania Ligi Narodów. Zamierza tam sprawdzać poszczególnych zawodników i ustawienia. Wskazał, że w pierwszych dziewięciu meczach ciągle będzie zmieniał skład. - Mogę zdradzić tylko tyle, że systematyka gry będzie się zmieniać. Na przykład w ostatnich sześciu meczach taki Michał Kubiak będzie grał więcej. Dlaczego? Ponieważ zaczniemy finalne przygotowania do igrzysk - mówił.

Zobacz wideo Vital Heynen zdradził plan na Ligę Narodów. "Zabieramy ze sobą całą ciężarówkę"

Ustawienie z Włochami wskazuje, kogo Heynen wybierze na pierwszy poważny sprawdzian

Do rezerwowego składu Włochów w piątek Belg dobrał także nieco słabsze ustawienie Polaków - nie wpuścił na boisko największych gwiazd. W pierwszym spotkaniu zagrali Maciej Muzaj, Grzegorz Łomacz, Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Karol Kłos, Mateusz Bieniek i Damian Wojtaszek.

Uros Kovacević z pięknym zagraniem podczas meczu Serbii ze SłoweniąTak się bawią rywale Polaków! Magiczna sztuczka podczas meczu [WIDEO]

Zabrakło zatem choćby Wilfredo Leona, Michała Kubiaka, czy Bartosza Kurka, ale Polacy i tak wygrali 3:0. Jak będzie wyglądało ustawienie w meczu z Serbią? To o wiele groźniejszy rywal niż grający drugim garniturem Włosi i wiadomo, że sobotnie spotkanie będzie o wiele trudniejszym sprawdzianem dla polskiej kadry. Dlatego wydaje się, że właśnie w tym meczu Heynen da zagrać najlepszym i wskazywał na to piątkowy układ rezerwowych.

Liga Narodów: Polska - Włochy 3:0, siatkarze, siatkówka"Brutalny nokaut" polskich siatkarzy! A Włosi? "Nie mogli nadążyć"

Przewidywany skład Polaków na sobotni mecz z Serbią:

  • atakujący: Bartosz Kurek
  • rozgrywający: Fabian Drzyzga
  • przyjmujący: Michał Kubiak, Kamil Semeniuk
  • środkowi: Jakub Kochanowski, Norbert Huber
  • libero: Paweł Zatorski

Siatkarze Iranu podczas meczu Ligi Narodów przegranego 0:3 z JaponiąTrzech siatkarzy w izolacji w specjalnym pokoju. Mieszkają obok Polaków

Mecz Polski z Serbią w sobotę zaplanowano na godzinę 16:00. W niedzielę drużyna Vitala Heynena zmierzy się ze Słowenią o 19:30. Relacje na żywo z meczów Ligi Narodów na Sport.pl.

Więcej o: