Niepewna przyszłość siatkówki w Warszawie! Sponsor wycofał się z klubu

Orlen Paliwa nie będzie już sponsorował siatkarzy Verva Warszawa Orlen Paliwa! Taką informację przekazał portal polsatsport.pl. Tym samym przyszłość stołecznego klubu, który zdobył w ostatnim sezonie brązowe medale PlusLigi, stanęła pod znakiem zapytania.

Długo trwała batalia o przetrwanie siatkarskiego zespołu z Warszawy po tym, gdy w 2019 r. upadłość ogłosił ówczesny sponsor drużyny, firma ONICO. Gdy wydawało się, że nie uda się drużynie Andrei Anastasiego przystąpić do sezonu ligowego, powstał twór o nazwie Projekt Warszawa, który przejął większość składu i rozpoczął rywalizację w PlusLidze. Kilkanaście dni później poinformowano, że sponsorem tytularnym został Orlen, a zespół nazywał się od tej pory Verva Warszawa Orlen Paliwa.

Zobacz wideo Polscy siatkarze pokazali, jak wyglądają warunki w pokojach hotelowych w czasie Ligi Narodów

Verva Warszawa pozostaje bez sponsora!

Po dwóch sezonach PlusLigi poinformowano, że Orlen postanowił nie kontynuować finansowania siatkarskiego zespołu z Warszawy. - Decyzja ta jest wynikiem przeprowadzonego audytu dotychczasowej współpracy, analizy potencjału marketingowego i biznesowego oraz pozostałych czynników wpływających na wizerunek spółki - przekazali przedstawiciele Orlen Paliwa w komunikacie dla polsatsport.pl.

Polska - Kanada 3:0. Artur Szalpuk atakował z 70-procentową skutecznościąMistrz świata skreślony przez Vitala Heynena. "Jestem rozczarowany. To boli"

Tym samym nie wiadomo, czy siatkarski klub z Warszawy będzie kontynuował zmagania w PlusLidze. Od kilku miesięcy pojawiają się informacje, że przejęciem drużyny zainteresowani są dwaj reprezentanci Polski - Wilfredo Leon i Michał Kubiak, którzy nie mogli jednak porozumieć się z obecnymi właścicielami klubu. Drugą z opcji jest przejęcie zespołu przez ukraińskiego inwestora.

Więcej o: