Liga Narodów. Polska - Włochy. Gdzie i o której oglądać pierwszy mecz Polaków? [TRANSMISJA]

Reprezentacja Polski siatkarzy w piątek rozpocznie zmagania w tegorocznej edycji Ligi Narodów od starcia z Włochami. Podopieczni Vitala Heynena będą chcieli co najmniej powtórzyć wynik z 2019 roku. Kiedy i gdzie oglądać pierwszy mecz Polaków?

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna edycja turnieju przyjmuje inną formułę. Miesięczny turniej we włoskim Rimini odbywa się w tzw. bańce i jest kluczowym etapem przygotować dla polskiej reprezentacji przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

Polska, siatkówka, reprezentacja, HeynenPolscy siatkarze nie usłyszą hymnu przed meczami Ligi Narodów. "Głupota i idiotyzm"

Liga Narodów. Polska-Włochy. Wspomnienia obu drużyn z poprzednich edycji

W pierwszej edycji Ligi Narodów z 2018 roku Polacy wyszli z grupy po zajęciu szóstego miejsca, jednak w fazie pucharowej przegrali z Rosją i Stanami Zjednoczonymi. Rok później było znacznie lepiej - biało-czerwoni wyszli z grupy z piątego miejsca, następnie wygrali z Brazylią i Iranem, a także ponownie z Brazylią w meczu o trzecie miejsce.

Dla reprezentacji Włoch dwie pierwsze edycje siatkarskiej Ligi Narodów nie były udane. W 2018 i 2019 roku zajmowali ósme miejsce w fazie grupowej, nie uzyskując w ten sposób awansu do kolejnej rundy.

Zobacz wideo Polscy siatkarze pokazali, jak wyglądają warunki w pokojach hotelowych w czasie Ligi Narodów

Liga Narodów. Polska-Włochy. Gdzie i o której oglądać?

W obu dotychczasowych edycjach Ligi Narodów siatkarze reprezentacji Polski byli lepsi od Włochów. W 2018 roku wygrali 3:2 (25:17, 21:25, 25:17, 31:29, 15:10). Rok później padł taki sam wynik na korzyść biało-czerwonych (23:25, 25:22, 23:25, 25:21, 25:23). Ostatnie zwycięstwo Włochów to z kolei mistrzostwa świata w 2018 roku (3:2).

Kubiak, Kurek i Leon widzami, a Polska i tak rozbiła Belgię. Vital Heynen dementuje Kubiak, Kurek i Leon widzami, a Polska i tak rozbiła Belgię. Vital Heynen dementuje "newsa"

Pojedynek pomiędzy Polską i Włochami na rozpoczęcie tegorocznej edycji Ligi Narodów w wykonaniu biało-czerwonych rozpocznie się w piątek, 28 maja o godzinie 19:30. Transmisję w polskiej telewizji przeprowadzi stacja Polsat Sport. Mecz w Internecie będzie można obejrzeć na Ipla.tv.

Więcej o: