Liga Narodów. Francja - Bułgaria. Gdzie i o której oglądać początek turnieju?

Pojedynek pomiędzy Francją i Bułgarią rozpocznie zmagania w tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarzy. Obie reprezentacje rozpoczną piątkowy maraton meczów, w którym swoje spotkanie rozegra również reprezentacja Polski. Gdzie i o której godzinie oglądać to starcie?

Kibice siatkarskiej reprezentacji Polski muszą czekać do godziny 19:30, kiedy to podopieczni Vitala Heynena zagrają z Włochami. Wcześniej jednak dojdzie do starcia pomiędzy Francją i Bułgarią, inaugurującego tegoroczną edycję Ligi Narodów.

"W takich warunkach nawet najświętsi by pękli". Polacy zaczynają Ligę Narodów

Liga Narodów. Francja-Bułgaria. Największe sukcesy obu reprezentacji

Największe sukcesy na międzynarodowej arenie reprezentacja Francji odnosiła na mistrzostwach Europy. W 2015 roku wywalczyła złoto, czterokrotnie zdobywała srebrne medale (1948, 1987, 2003, 2009) i dwukrotnie brązowe (1951, 1985). Francuzi wywalczyli również trzecie miejsce na mistrzostwach świata w 2002 roku, a ponadto dwukrotnie triumfowali w Lidze Światowej (2015, 2017).

Zobacz wideo Polscy siatkarze pokazali, jak wyglądają warunki w pokojach hotelowych w czasie Ligi Narodów

Bułgarzy z kolei najwięcej sukcesów również odnosili na mistrzostwach Europy. Czterokrotnie zajmowali trzecie miejsce (1955, 1981, 1983, 2009) i raz zdobyli wicemistrzostwo (1951). Ponadto w 2007 roku wywalczyli brązowe medale w Pucharze Świata, a w 2015 roku srebrne w igrzyskach europejskich.

Jeśli chodzi o Ligę Narodów, zdecydowanie lepsze wyniki osiągali Francuzi, którzy w 2018 roku zajęli drugie miejsce, a w 2019 szóste. Bułgarzy w dwóch dotychczasowych edycjach turnieju zajmowali odpowiednio 11. i 12. miejsce.

Polacy poznali rywali w fazie grupowej mistrzostw Europy. Marcin Możdżonek komentujeMożdżonek wskazał głównego rywala Polaków po losowaniu grup ME. "Musimy znać swoją wartość i siłę"

Liga Narodów. Francja-Bułgaria. Gdzie i o której oglądać mecz?

Pojedynek pomiędzy Francją i Bułgarią na rozpoczęcie tegorocznej edycji Ligi Narodów rozpocznie się w piątek, 28 maja o godzinie 10:00. Transmisję w polskiej telewizji przeprowadzi stacja Polsat Sport. Mecz w Internecie będzie można obejrzeć na Ipla.tv.

Więcej o: