Wilfredo Leon opowiedział o swoich relacjach z Heynenem. "Wiem, że nie robi tego specjalnie"

- Czy się kłócimy? Oczywiście. Sport to są emocje i wiem, że Vital nie robi tego specjalnie. Mnie też udzielają się emocje. Między nami wszystko jest w porządku. Lubimy się - przyznał Wilfredo Leon, mówiąc o relacji z selekcjonerem Vitalem Heynenem.

27-letni reprezentant Polski udzielił wywiadu Polsatowi Sport. Zdementował w nim plotki mówiące o tym, że jego relacje z trenerem kadry są napięte. Wilfredo Leon powiedział, że jemu także udzielają się emocje, ale obaj szybko zapominają o chwilach, w których zdarza im się pokłócić.

Polska, siatkówka, reprezentacja, HeynenHeynen: Jeśli w ciągu miesiąca coś wydarzy się na linii Polska - Iran, będzie to błąd FIVB

Leon: Trener ma w czym wybierać na mojej pozycji

- Sport to są emocje i wiem, że Vital nie robi tego specjalnie. Mnie też udzielają się emocje. Między nami wszystko jest w porządku i szybko zapominamy o takich chwilach. Lubimy się - powiedział Leon, który z Belgiem pracował także w SIR Safety Perugia.

Leon w trakcie rozmowy odniósł się też do formy Aleksandra Śliwki, który został nagrodzony statuetką MVP finału Ligi Mistrzów. Leon zdobył tę nagrodę dwukrotnie w barwach Zenita - w 2015 i 2016 r. - Olek grał fenomenalnie i zasłużył na tytuł MVP. Nie byłem na finale. Serce bardzo mnie bolało, sam chciałem zagrać w tym meczu, ale całe spotkanie obejrzałem i widziałem popisy Olka - powiedział Leon.

27-latek wypowiedział się także na temat silnej konkurencji na pozycji przyjmującego w reprezentacji. O miejsce walczą m.in. Michał Kubiak, Tomasz Fornal, Bartosz Bednorz czy Artur Szalpuk. - Na mojej pozycji mamy bardzo dużo dobrych zawodników i dzięki temu trener ma w czym wybierać - dodał.

Zobacz wideo Polscy siatkarze pokazali, jak wyglądają warunki w pokojach hotelowych w czasie Ligi Narodów

Vital Heynen miał być wśród trenerów składających protest wobec fatalnych warunków noclegowych w hotelu w Rimini podczas siatkarskiej Ligi NarodówFatalne warunki podczas Ligi Narodów! Heynen i inni trenerzy złożyli protest

Przyjmujący polskiej reprezentacji zabrał również stanowisko w sprawie rozpoczynającej się w piątek Ligi Narodów. - Jesteśmy ambitni i nie wychodzimy na boisko, żeby tylko rozegrać mecz. W Lidze Narodów też chcemy osiągnąć sukces i dlatego celujemy w medal, ale również w odpowiednie przygotowanie, głównie mentalne, do igrzysk - zakończył.

Więcej o: