Liga Narodów. Polska - Serbia. Gdzie i o której obejrzeć mecz? [TRANSMISJA]

Po wtorkowym zwycięstwie nad Włochami (3:2) siatkarki reprezentacji Polski w drugim spotkaniu w ramach Ligi Narodów zmierzą się z mistrzyniami Europy i świata Serbkami. Środowe rywalki Polek rozpoczęły turniej od porażki. Gdzie i o której oglądać to spotkanie?

Siatkarki reprezentacji Polski nie mają dobrych wspomnień ze starć przeciwko Serbkom. Cztery ostatnie spotkania kończyły się zwycięstwami środowych rywalek naszej kadry. Do ostatniego takiego przypadku doszło podczas kwalifikacji do turnieju olimpijskiego w sierpniu 2019 roku (1:3). Teraz Polki stają przed szansą na rewanż. O której i gdzie oglądać ten mecz?

Trener Jacek Nawrocki i reprezentacja Polski siatkarekPolki wygrywają tie-breaka! Wyszarpane zwycięstwo z Włoszkami na otwarcie Ligi Narodów

Liga Narodów. Polska - Serbia. Forma obu drużyn

Pierwszy mecz w ramach tegorocznej edycji Ligi Narodów polskie siatkarki wygrały po prawdziwym dreszczowcu. Po zwycięstwie 25:22 w pierwszym secie, w dwóch kolejnych lepsze były Włoszki (25:22 i 25:20). W czwartym secie ponownie to Polki pokazały się z lepszej strony (25:22), a w decydującej części po zaciętej walce wygrały 17:15 i cały mecz 3:2.

Serbki przegrały swoje pierwsze spotkanie w niemal identycznych okolicznościach. Po porażce w pierwszym secie z Turcją 21:25, w drugim okazały się lepsze (25:18), aby następnie ponownie uznać wyższość rywalek (25:23). Czwartego seta Serbki wygrały do 22, natomiast w ostatnim z lepszej strony pokazały się reprezentantki Turcji, wygrywając 16:14 i cały mecz 3:2.

Liga Narodów. Polska - Serbia. Gdzie i o której oglądać?

Reprezentantki Serbii są mistrzyniami świata z 2018 roku, a także dwukrotnymi z rzędu mistrzyniami Europy (2017 i 2019). Podczas igrzysk w 2016 roku wywalczyły z kolei srebrne medale, natomiast w Lidze Narodów w 2017 roku zajęły trzecie miejsce.

Siatkówka: Mecz Polska - Włochy siatkarek podczas Ligi NarodówWłosi pod wrażeniem gry polskich siatkarek w tie-breaku. "Polki włączyły turbo"

Początek meczu Ligi Narodów pomiędzy Polską i Serbią zaplanowano na środę 26 maja o godzinie 16:00. Transmisję w polskiej telewizji przeprowadzi stacja Polsat Sport. Mecz w Internecie będzie można obejrzeć na Ipla.tv.