Dramatyczna sytuacji rywali polskich siatkarzy! Zagra tylko dziewięciu zawodników

Reprezentacja Argentyny przystąpi do rozgrywek Ligi Narodów w mocno okrojonym składzie. W meczach będzie mogło wystąpić tylko dziewięciu zawodników, a wszystko przez pozytywne wyniki testów na koronawirusa w zespole.

Argentyńczycy to piąta drużyna aktualnego rankingu FIVB. Na ostatnich mistrzostwach świata, w 2018 roku we Włoszech i Bułgarii odpadli w drugiej fazie i ostatecznie zajęli dopiero piętnaste miejsce. W ostatniej rozegranej Lidze Narodów rok później byli na siódmej pozycji. 

Zobacz wideo Vital Heynen zdradził plan na Ligę Narodów. "Zabieramy ze sobą całą ciężarówkę"

Zakażenia koronawirusem w reprezentacji Argentyny jeszcze przed Ligą Narodów

Liga Narodów w 2021 roku zostanie zorganizowana w bańce, która ma być zabezpieczeniem przed rozprzestrzenianiem się wśród uczestników koronawirusa. U Argentyńczyków zakażenia pojawiły się jednak jeszcze przed wylotem do Rimini. 

Vital Heynen ma za sobą trudne decyzje. 'Musiałem im odebrać marzenia'Heynen nie przebiera w słowach. "Jak idziesz do więzienia, to znasz zasady"

Tylko ośmiu zawodników w składzie na mecze we Włoszech

W piątek argentyńska federacja poinformowała, że w rozgrywkach zagra jedynie dziewięciu zawodników. Do Włoch wybiorą się rozgrywający Luciano De Cecco i Nicolas Uriarte, przyjmujący Facundo Conte, Jan Martinez i Nicolas Mendez, atakujący Luciano Palonsky i Federico Pereyra, środkowi Sebastian Sole i Martin Ramos. Reszta zawodników, którzy mieli pojawić się na imprezie, przechodzi zakażenie i nie może wyjechać na Ligę Narodów. Według regulaminu w składzie zgłoszonym do rozgrywek trzeba mieć minimum sześciu zawodników.

Vital Heynen ma za sobą trudne decyzje. 'Musiałem im odebrać marzenia'Sensacyjna zmiana w reprezentacji Polski! Heynen powołał odstrzelonego siatkarza

Pierwsze spotkanie Argentyńczycy mają zagrać w piątek, 28 maja z Brazylią. Mecz z Polską został zaplanowany dopiero na poniedziałek, 21 czerwca. Liga Narodów potrwa od 23 maja, gdy fazę grupową rozpoczną panie do 27 czerwca, gdy odbędzie się finał rozgrywek mężczyzn. Reprezentacje Polski siatkarek i siatkarzy rozegrają minimum po piętnaście spotkań.

Andrzej Wrona przedłużył kontrakt z Vervą Warszawa ORLEN PaliwaJak w kultowej grze! Verva w wyjątkowy sposób ogłosiła nowy kontrakt [WIDEO]

Więcej o: