Kolejny mecz polskich siatkarzy! Wielka szansa dla zawodników Heynena [TRANSMISJA]

Siatkarze reprezentacji Polski pokonali w czwartek Belgię 4:0 (25:13, 25:14, 25:14, 25:17) w meczu towarzyskim w Łodzi. W piątek odbędzie się rewanż, który znowu będzie wielką szansą na pokazanie się Heynenowi. Gdzie i kiedy oglądać spotkanie? Transmisja TV, stream online.

Kadra siatkarzy zaczęła przygotowania do nowego sezonu reprezentacyjnego. Polaków czekają zmagania w Lidze Narodów, Memoriale Huberta Wagnera, igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach Europy. Polacy w poniedziałek spotkali się w Spale, a potem przenieśli się do Łodzi, gdzie zaplanowano dwa mecze z Belgią.

Zobacz wideo Polscy siatkarze szczepili się przeciwko COVID-19. "To bardzo ważne, że możemy się zaszczepić przed igrzyskami"

Zakopane, Centralny Ośrodek Sportowy. Kadra siatkarzy podczas treninguHeynen miał podać listę siatkarzy na IO w Tokio. "Uznalibyśmy, że pomyłka"

Pewna wygrana Polaków w czterosetowym meczu z Belgią. Rewanż już w piątek

W pierwszym ze sparingów Polacy pewnie pokonali rywali 4:0 (25:13, 25:14, 25:14, 25:17). Drużyna Vitala Heynena zagrała bez największych gwiazd, takich jak Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski czy Paweł Zatorski. Wszyscy oglądali spotkanie z trybun. Szansę, by pokazać się na tle Belgów dostali za to Łukasz Kaczmarek, Bartosz Bednorz czy Tomasz Fornal.

Reprezentacja Polski dominowała na przestrzeni całego spotkania. Polacy mieli aż 64 proc. skuteczności w ataku, przy zaledwie 30 proc. przeciwników. Do tego dołożyli aż 17 punktowych bloków. Ciekawą sytuacją była decyzja, jaką podjęli selekcjonerzy obu reprezentacji: Vital Heynen i Fernando Munoz. Po zakończeniu trzeciego seta zadecydowano o rozegraniu dodatkowego, w którym Polacy dalej przeważali, ale Belgowie i tak postawili największy opór w całym spotkaniu. 

W piątek 14 maja oba zespoły spotkają się ponownie w tym samym miejscu, czyli łódzkiej Sport Arenie.

Gdzie i kiedy oglądać drugi mecz towarzyski Polska - Belgia?  

Drugie towarzyskie spotkanie reprezentacji Polski z Belgią rozpocznie się o godz. 17. Transmisję będzie można oglądać na antenie Polsatu Sport oraz online na portalu Polsatsport.pl.

Kubiak, Kurek i Leon widzami, a Polska i tak rozbiła Belgię. Vital Heynen dementuje Kubiak, Kurek i Leon widzami, a Polska i tak rozbiła Belgię. Vital Heynen dementuje "newsa"

Więcej o: