Mur zamiast siatki. Vital Heynen zmusił siatkarzy kadry do wysiłku [WIDEO]

Polscy siatkarze rozpoczęli przygotowania do zbliżającej się Ligi Światowej. W czwartek nasi kadrowicze zagrają towarzysko w Łodzi z Belgią. Przed spotkaniem odbyli niecodzienny trening z...zasłoniętą siatką, przy której stanął "mur" z tablic.

Rozpoczyna się sezon reprezentacyjny w siatkówce. Polskich siatkarzy czekają w najbliższym czasie zmagania w Lidze Narodów, Memoriale Huberta Wagnera, igrzyskach olimpijskich i na koniec mistrzostwach Europy. W poniedziałek nasi kadrowicze rozpoczęli zgrupowanie w Spale w gronie 24 zawodników. Pierwszy test czeka ich już w czwartek 13 maja. W towarzyskim spotkaniu zmierzą się w Łodzi z Belgią. Dzień później w tym samym miejscu obie reprezentacje zagrają rewanż. 

Zobacz wideo Ile można zarobić w siatkówce? Zwycięzcy siatkarskiej Ligi Mistrzów nie maja co się porównywać do piłki nożnej [Studio Biznes]

Atakuje kapitan Trefla Gdańsk Mariusz WlazłyOficjalnie: Mariusz Wlazły podjął decyzję o przyszłości. "Wspaniałe miejsce"

Polacy przygotowują się do dwumeczu z Belgią. Vital Heynen zorganizował im niezwykły trening

Dla Vitala Heynena towarzyskie spotkanie z Belgią będzie ważne nie tylko ze względów sportowych. Selekcjoner reprezentacji Polski urodził się w Belgii i nawet przez rok prowadził tamtejszą kadrę. Z tego powodu też postanowił zorganizować swoim podopiecznym niecodzienny trening. Nasi siatkarze musieli zagrać przez siatkę, która została zasłonięta tablicami reklamowymi służącymi za tło przy okazji rozmów z dziennikarzami. Na opublikowanym na Twitterze przez dziennikarkę TVP Sport, Sarę Kalisz nagraniu widać jak zawodnicy zmagają się z niezwykłym utrudnieniem pod czujnym okiem trenera. 

Pierwsze spotkanie towarzyskie z Belgami w Łodzi rozpocznie się w czwartek 13 maja o godzinie 20:30. Z kolei rewanż rozpocznie się dzień później o godzinie 17:00. Pierwszy mecz w Lidze Narodów Polacy rozegrają natomiast 28 maja w Rimini z Włochami. 

Vital Heynen: Już wiem, kto pojedzie na igrzyska. Cierpimy na kłopot bogactwaVital Heynen: Już wiem, kto pojedzie na igrzyska. Cierpimy na kłopot bogactwa

Więcej o: