Rozbiórka ZAKSY po triumfie w Lidze Mistrzów. "Miałem wrażenie, że żałują"

Nie milkną echa zwycięstwa ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w Lidze Mistrzów, ale także niepewnej przyszłości drużyny w następnym sezonie. Ma ją bowiem czekać spora rewolucja kadrowa. - Na pewno nastąpią zmiany, jak co roku. Mogę żałować, ale ci zawodnicy, którzy odejdą, zrobili wynik z wielkim przytupem i żegnają się w glorii. Nikt do nich nie będzie miał pretensji, że odeszli, bo zrobili, co mieli zrobić - wskazał w rozmowie dla "Super Expressu" Sebastian Świderski, prezes klubu.

Po triumfie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w siatkarskiej Lidze Mistrzów najczęściej poruszanym tematem w sprawie polskiej drużyny jest przyszłość kilku zawodników, którzy mają z niej odejść w najbliższych tygodniach. 

Zobacz wideo Ile można zarobić w siatkówce? Zwycięzcy siatkarskiej Ligi Mistrzów nie maja co się porównywać do piłki nożnej [Studio Biznes]

Rozbiór Zaksy po triumfie w LM? Świderski: Przychodzą bogatsi i zabierają biedniejszym

W trakcie sezonu pojawiły się informacje na temat Benjamina Toniuttiego, Pawła Zatorskiego i Jakuba Kochanowskiego, którzy mieli już znaleźć sobie nowe kluby w PlusLidze. Nie zostały potwierdzone, ale tego, że skład z minionego sezonu będzie bardzo różnił się w porównaniu do następnego nie kryje nawet prezes Sebastian Świderski

Mistrzostwa Europy siatkarz. Wilfredo LeonWilfredo Leon odejdzie do giganta siatkówki? "Ostatnie słowo należy do zawodnika"

- Takie życie siatkarskie, przychodzą bogatsi i zabierają biedniejszym. Rozumiem to, nie jesteśmy najbogatszym klubem w Polsce, staramy się przekonać graczy i trenerów do siebie czym innym, możliwością powalczenia o ambitne cele i rozwoju. Na pewno nastąpią zmiany, jak co roku. Mogę żałować, ale ci zawodnicy, którzy odejdą, zrobili wynik z wielkim przytupem i żegnają się w glorii chwały. Nikt do nich nie będzie miał pretensji, że odeszli, bo zrobili, co mieli zrobić - mówił w niedawnej rozmowie dla "Super Expressu"

Wilfredo Leon, polski siatkarz pochodzenia kubańskiego, o swoich planach opowiedział na konferencji prasowej w Hotelu Copernicus w Toruniu.Wilfredo Leon współwłaścicielem polskiego klubu! "Moje marzenie"

"Obserwowałem chłopaków i miałem wrażenie, że żałują niektórych decyzji"

Po finale zaczęły się pojawiać także informacje o odejściu trenera Nikoli Grbicia do Sir Safety Perugii, do czego miałby go nakłaniać prezes włoskiego klubu, Gino Sirci. Serb prosił o chwilę spokoju i nie potwierdzał, czy odejdzie z Kędzierzyna. - Nie chcę na razie komentować tej sytuacji ani niektórych wypowiedzi pana Sirciego. Na ten moment to wszystko spekulacje. Czy coś jest pewne? Tylko śmierć i podatki. Na razie chcemy się wspólnie radować z sukcesu - wskazał Sebastian Świderski. W sprawie ewentualnego pójścia za Grbiciem Kamila Semeniuka wypowiedział się sam prezes Sirci, który twierdził, że dla młodego przyjmującego jeszcze za wcześnie na taki ruch. 

Sprawa transferu Wilfredo Leona ostatecznie wyjaśniona. Sprawa transferu Wilfredo Leona ostatecznie wyjaśniona. "To będzie jego dom"

- Po fecie na ulicach Kędzierzyna mieliśmy jeszcze pożegnanie w szatni. Obserwowałem chłopaków i miałem wrażenie, że żałują niektórych decyzji. Skład Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w sezonie 2020/21 to naprawdę wielki siatkarski dream team. Są jednak takie okazje życiowe i sportowe, które trzeba wykorzystywać. Jak masz swoje pięć minut, to się spiesz, bo w szóstej szansa znika. Pewne decyzje transferowe są podejmowane wiele miesięcy wcześniej. Cieszę się, że padły takie słowa w naszej szatni, a dodam, że dla tych chłopaków klub pozostaje otwarty, nie palimy mostów. Wszyscy znają mój numer telefonu - dodał Świderski. 

Więcej o: