Jedno zdjęcie mówi wszystko. Tak Nikola Grbić przyjął wygraną w Lidze Mistrzów

Nikola Grbić, trener Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po wygranym 3:1 finałowym spotkaniu Ligi Mistrzów z włoskim Itas Trentino padł na parkiet, zakrył rękami twarz i się rozpłakał.

- Zdjęcie dnia. Trener Nikola Grbić po zwycięstwie w Lidze Mistrzów. Piękny obrazek - napisał na Twitterze Mateusz Górecki, dziennikarz TVP.

Zobacz wideo PlusLiga. Złoto dla Jastrzębskiego Węgla. "Nikt w nas nie wierzył"

Niesamowita radość trenera ZAKSY

Po ostatniej piłce meczu i asie serwisowym Łukasza Kaczmarka, zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle padli sobie w ramiona i oszaleli z radości. Nikola Grbić, trener zwycięzców Ligi Mistrzów padł na kilka minut na parkiet, zakrył rękami twarz i się rozpłakał. Jego radość ze zwycięstwa w Lidze Mistrzów była olbrzymia.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle została drugą polską drużyną, która została najlepszym zespołem Europy! Kędzierzynianie pokonali w finale Ligi Mistrzów w Weronie Trentino 3:1 (25:22, 25:22, 20:25, 28:26) i są najlepszym klubem kontynentu! Polska siatkówka czekała na taki sukces aż 43 lata, od kiedy w 1978 roku Płomień Milowice zdobywał Puchar Europy.

Finał Ligi Mistrzów meczem imienia Nikoli Grbicia. Trener Zaksy znów mierzy się ze swoją przeszłościąFinał Ligi Mistrzów meczem imienia Nikoli Grbicia. Trener Zaksy znów mierzy się ze swoją przeszłością

Zwycięstwo ZAKSY w finale Ligi Mistrzów sprawiło, że na jej konto trafią ponad dwa miliony złotych. Triumf w prestiżowych rozgrywkach oznaczać zatem będzie wypłatę sporych premii. Przegrana drużyna z kolei otrzymała 250 tysięcy euro. Zespoły, które pożegnały się z rozgrywkami w półfinale zarobiły z kolei po 125 tysięcy euro.