Leon i Muzaj z wicemistrzostwem Włoch. Cucine Lube Civitanova obroniła trofeum

Zespół Sir Safety Conad Perugia z Wilfredo Leonem i Maciejem Muzajem w składzie został wicemistrzem Włoch. W czwartym meczu finałowym przegrał na wyjeździe z Cucine Lube Civitanova 1:3.

Wilfrerdo Leon po raz kolejny był wyróżniającym się zawodnikiem swojej drużyny. Choć nie zagrał tak znakomicie, jak w drugim pojedynku finałowym, w którym zdobył aż 38 punktów. Tym razem wywalczył siedemnaście punktów. Atakował jednak tylko z 39 proc. skutecznością (11/28). Oprócz tego miał cztery bloki i dwa asy serwisowe.

Zobacz wideo PlusLiga. Złoto dla Jastrzębskiego Węgla. "Nikt w nas nie wierzył"

Jeden punkt mniej od Leona zdobył serbski atakujący Aleksandar Atanasijević, na którego nie stawiał zwolniony dwa tygodnie temu Vital Heynen. W dodatku atakował ze świetną, 67 proc. skutecznością. Jego dobra dyspozycja nie pomogła jednak w odniesieniu zwycięstwa.

Rywale mieli bowiem więcej jasnych punktów. Osmany Juantorena zdobył dziewiętnaście punktów, Kamil Rychlicki dwa mniej, a Yoandy Leal - szesnaście.

Cucine Lube Civitanova obroniło trofeum i po raz szósty w historii klubu sięgnęło po mistrzostwo Włoch. Sir Safety Conad Perugia, podobnie jak dwa lata temu (poprzedni sezon został przerwany przez COVID-19 i nie rozdano medali), znów na drugiej pozycji.

Cucine Lube Civitanova - Sir Safety Conad Perugia 3:1 (25:20, 25:22, 21:25, 25:21)

Stan rywalizacji: 3:1 dla Lube.

Więcej o: