Wilfredo Leon przeszedł samego siebie! Vital Heynen miał rację

Znakomita postawa Wilfredo Leona, zdobywcy aż 38 punktów pomogła Sir Safety Conad Perugii wygrać na wyjeździe z Cucine Lube Civitanova 3:2 w drugim meczu finałowym ligi włoskiej.

Wilfredo Leon był bohaterem niedzielnego meczu. Przyjmujący reprezentacji Polski zdobył aż 38 punktów, najwięcej za wszystkich zawodników. Atakował z bardzo dobrą, 60. proc skutecznością (31/52). Oprócz tego miał trzy bloki i cztery asy serwisowe.

Zobacz wideo "To nie jest łatwe, żeby wrócić po covidzie i grać mecze co trzy dni"

Jastrzębski Węgiel świętuje mistrzostwo PolskiJastrzębski Węgiel złamał ZAKSĘ! Joker Bucki i decydujący atak Gladyra

Heynen przewidział triumf Perugii

Siatkarze Perugii byli w bardzo trudnej sytuacji przed drugim spotkaniem finałowym. W środę przegrali bowiem u siebie z Cucine Lube 1:3. Dzień później zwolniony został Vital Heynen, którego miejsce zajął Carmine Fontana. - Gdy rozmawiałem indywidualnie z ośmioma zawodnikami, każdy z nich przyznawał: „Tak, z pewnością jesteśmy w stanie zdobyć mistrzostwo!. Musieliśmy tylko zmienić kilka rzeczy, ale wciąż ten zespół jest w stanie zdobyć tytuł. Jestem przekonany, że w niedzielę zwyciężymy - powiedział Heynen w rozmowie z Jakubem Sewerynem, dziennikarzem sport.pl.

I rzeczywiście miał rację. Perugia po pasjonującym spotkaniu wygrała 3:2. W tie-breaku prowadziła już 9:5, by stracić pięć punktów z rzędu! Za chwilę rolę się jednak odwróciły. Cucine Lube wygrywała 11:10 i rywale zdobyli cztery punkty z rzędu! Oprócz Leona wśród rywali grał Polak Kamil Rychlicki. Zdobył 20 punktów i atakował z 42. proc. skutecznością. Wraz z kubańskim środkowym Simonem był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny.

Trzeci mecz finałowy odbędzie się 21 kwietnia w Perugii. Czwarte starcie trzy dni później w Cucine. W tej rywalizacji gra się do trzech zwycięstw. Obrońcą trofeum jest drużyna Cucine Lube.

Jastrzębski Węgiel mistrzem Polski w sezonie 2020/21Jastrzębski Węgiel odzyskał mistrzostwo Polski po 17 latach! ZAKSA pokonana!

Cucine Lube Civitanova - Sir Safety Conad Perugia 2:3 (25:21, 21:25, 25:27, 25:23, 12:15)

Więcej o: