Zmiany przed siatkarską Ligą Narodów 2021. Oficjalny komunikat

Wszystkie reprezentacje biorące udział w VNL 2021 będą miały możliwość wymiany do sześciu siatkarek i sześciu siatkarzy. Zmian w kadrach poszczególnych zespołów będzie można dokonać tylko jednego dnia - 9 czerwca w przypadku kobiet i 12 czerwca w przypadku mężczyzn.

Tegoroczna edycja Siatkarskiej Ligi Narodów odbędzie się w tzw. "bezpiecznej bańce", czyli przy przestrzeganiu szeregu zasad bezpieczeństwa. Żeńska część turnieju we włoskim Rimini rozpocznie się 25 maja i potrwa do 25 czerwca, natomiast męska odsłona rozgrywek odbędzie się w terminie 28 maja - 27 czerwca.

Polacy mają wątpliwości co do Ligi Narodów. Domagają się wyjaśnień. Polacy mają wątpliwości co do Ligi Narodów. Domagają się wyjaśnień. "Osiem znaków zapytania"

Drużyny będą mogły wymienić zawodników

Wszystkie reprezentacje biorące udział w VNL 2021 będą miały możliwość wymiany do sześciu siatkarek i sześciu siatkarzy. Mając na uwadze szczególne warunki, w jakich odbywać się będzie tegoroczny turniej, zmiana ta została dodatkowo obwarowana szczególnymi wymogami.

Zmian w kadrach poszczególnych zespołów będzie można dokonać tylko jednego dnia - 9 czerwca w przypadku kobiet i 12 czerwca w przypadku mężczyzn. Ponadto planowane dokonanie zmian musi zostać zgłoszone maksymalnie na dwa tygodnie przed rozpoczęciem turnieju, a do tego "bezpieczną bańkę" będzie musiała opuścić taka sama liczba członków delegacji.

Zobacz wideo Vital Heynen: "To niesamowite, że cały kraj nam pomaga".

Kwarantanna i testy dla zmienników

Jak poinformował w komunikacie Polski Związek Piłki Siatkowej, panująca sytuacja epidemiologiczna i konieczne do zachowania bezpieczeństwo wymaga wprowadzenia dodatkowych wymogów. Zmiennicy we wszystkich zespołach będą musieli przejść dwie kwarantanny (w tym jedna obowiązkowa) i czterokrotne testy (przed i po dotarciu do Rimini).

Jacek Nawrocki, selekcjoner reprezentacji Polski siatkarekNawrocki powołał kadrę siatkarek bez kluczowej zawodniczki. Trener tłumaczy

Pomimo szczególnych warunków VNL 2021, FIVB potwierdziła, że pula nagród w rozgrywkach nie ulegnie zmianie. Odwołanie tegorocznej edycji Challenger Cup oznacza z kolei, że nie będzie awansu do ani spadku z grupy drużyn "pływających" Siatkarskiej Ligi Narodów.

Więcej o: