Wilfredo Leon emocjonalnie skomentował zwolnienie Heynena. "Jeszcze coś razem wygramy"

Wilfredo Leon skomentował zwolnienie Vitala Heynena z funkcji trenera Sir Safety Perugii za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Dziękuję Ci za wszystkie wskazówki i wsparcie, które mi przekazałeś przez te dwa lata. Wiele się od Ciebie nauczyłem" - podkreślił reprezentant Polski na Instagramie.

Heynen został zwolniony w czwartek. Decyzja właściciela Sir Safety Perugii, Gino Sirciego zdziwiła ekspertów i dziennikarzy, bo drużyna gra jeszcze o mistrzostwo Włoch, a Belg pożegnał się z posadą po porażce w pierwszym z co najmniej trzech meczów finałowych z Cucine Lube Civitanova.

Zobacz wideo PlusLiga. ZAKSA zagra o złoto. "Była w nas sportowa złość"

Za grę Trefla w nowym sezonie w dużej mierze odpowiadać będzie Marcin JanuszOdejście Marcina Janusza uruchomi efekt domina w najlepszych klubach PlusLigi

Trener zdecydował się skomentować całą sytuację na Twitterze. - Właśnie pożegnałem się ze swoim zespołem - przekazał. - Powtórzyłem im, że jestem dumny po tym świetnym, choć trudnym roku. Moja drużyna zasługuje na tytuł. Przygotowywaliśmy się wczoraj i zostawiłem ich z myślą, że odbijemy się po porażce. Teraz nawet na odległość, poczują, że ich wspieram - napisał Heynen. Cały wpis brzmi tak, jakby szkoleniowiec wcale nie rozstał się z drużyną, a wciąż czuł się jej częścią.

Wilfredo Leon o zwolnieniu Heynena z Perugii. "Dziękuję za wszystkie wskazówki i wsparcie"

Do zwolnienia Heynena odniósł się jeden z najlepszych siatkarzy świata, Wilfredo Leon, który jest mocno związany z belgijskim trenerem, ponieważ obecnie gra w ekipie Sir Safety Perugia, a także w reprezentacji Polski prowadzonej przez szkoleniowca.

- Dziękuję Ci za wszystkie wskazówki i wsparcie, które mi przekazałeś przez te dwa lata. Wiele się od Ciebie nauczyłem. Niektórzy ludzie mówili mi, że ciężko będzie nam spędzać tyle czasu ze sobą, bo pracujemy ze sobą także w reprezentacji. Ale wciąż żyjemy i nie było tak źle. Niedługo zobaczymy się w Spale i mam nadzieję, że jeszcze coś razem wygramy w tym roku - napisał Leon w relacji na Instagramie.

Tragedia w USA. Nie żyje 28-letnia siatkarka. Zastrzelił ją mążNie żyje 28-letnia siatkarka. Zastrzelił ją mąż

Drugi mecz finałowy Perugia zagra z Lube w niedzielę 18 kwietnia o godzinie 18:00. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a rywale byłego zespołu Heynena wygrali pierwsze spotkanie 3:1. Do końca sezonu tymczasowym trenerem Perugii pozostanie dotychczasowy asystent Belga, Carmine Fontana.

Teraz czas na reprezentację. Z Heynenem od Rimini do Tokio

Vital Heynen był trenerem Perugii od 2019 roku. Dwa razy wygrał krajowy superpuchar. Od 2018 roku jest też selekcjonerem reprezentacji Polski. Teraz będzie mógł w spokoju zająć się przygotowaniem kadry do zbliżających się igrzysk olimpijskich w Tokio. Wcześniej w dniach 25 maja - 23 czerwca Polacy wezmą udział w siatkarskiej Lidze Narodów - turnieju rozgrywanym w specjalnej bańce stworzonej we włoskim Rimini.

Więcej o: