Pierwsza wypowiedź Vitala Heynena po zwolnieniu. "Powtórzyłem im"

Vital Heynen po raz pierwszy wypowiedział się o zwolnieniu z Sir Safety Perugii. Belg napisał na Twitterze podziękowanie dla swojej drużyny tak, jakby cały czas był jej częścią. - Nawet z odległości poczują moje wsparcie - napisał szkoleniowiec.

Heynen został zwolniony w czwartek. Decyzja właściciela Sir Safety Perugii, Gino Sirciego zdziwiła ekspertów i dziennikarzy, bo drużyna gra jeszcze o mistrzostwo Włoch, a Belg pożegnał się z posadą po porażce w pierwszym z co najmniej trzech meczów finałowych z Cucine Lube Civiatnova. 

Zobacz wideo PlusLiga. ZAKSA zagra o złoto. "Była w nas sportowa złość"

Heynen przemówił po zwolnieniu z klubu. "Jestem dumny po tym świetnym, choć trudnym roku"

Trener zdecydował się skomentować całą sytuację na Twitterze. - Właśnie pożegnałem się ze swoim zespołem - przekazał. - Powtórzyłem im, że jestem dumny po tym świetnym, choć trudnym roku. Moja drużyna zasługuje na tytuł. Przygotowywaliśmy się wczoraj i zostawiłem ich z myślą, że odbijemy się po porażce. Teraz nawet na odległość, poczują, że ich wspieram - napisał Heynen. Cały wpis brzmi tak, jakby szkoleniowiec wcale nie rozstał się z drużyną, a wciąż czuł się jej częścią.

Tragedia w USA. Nie żyje 28-letnia siatkarka. Zastrzelił ją mążNie żyje 28-letnia siatkarka. Zastrzelił ją mąż

Drugi mecz finałowy z Lube Perugia zagra w niedzielę 18 kwietnia o godzinie 18:00. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a rywale byłego zespołu Heynena wygrali pierwsze spotkanie 3:1. Do końca sezonu tymczasowym trenerem pozostanie dotychczasowy asystent Belga, Carmine Fontana.

"Szok w Perugii!" Włoskie media piszą o zwolnieniu Heynena

Teraz czas na reprezentację. Z Heynenem od Rimini do Tokio

Vital Heynen był trenerem Perugii od 2019 roku. Dwa razy wygrał krajowy superpuchar. Od 2018 roku jest też selekcjonerem reprezentacji Polski. Teraz będzie mógł w spokoju zająć się przygotowaniem kadry do zbliżających się igrzysk olimpijskich w Tokio. Wcześniej w dniach 25 maja - 23 czerwca Polacy wezmą udział w siatkarskiej Lidze Narodów - turnieju rozgrywanym w specjalnej bańce stworzonej we włoskim Rimini.

Sebastian ŚwiderskiŚwiderski zaskoczony tym, jak wielki trener z Rosji potraktował Polaka. "Brzydki sposób" [nieDawny Mistrz]

Więcej o: