Oficjalnie: Vital Heynen zwolniony z klubu! Sensacyjna decyzja

Vital Heynen został zwolniony ze stanowiska trenera Sir Safety Perugia - poinformował włoski klub. Jest to niewątpliwie sensacyjna decyzja, bo włoski zespół jest w trakcie finałowej rywalizacji o mistrzostwo Włoch.

Włoskie media już w zeszłym miesiącu informowały, że Heynen pożegna się z włoskim klubem bez względu na osiągnięte w tym sezonie wyniki. W półfinale Ligi Mistrzów Perugia odpadła z rywalem z ligi włoskiej, Itasem Trentino. Natomiast w Serie A Perugia doszła do finału, w którym o mistrzostwo Włoch walczy z Cucine Lube Civitanova. W środę zespół Heynena, Leona i Muzaja przegrał pierwsze starcie 1:3 i w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywa 0:1. Drugi mecz odbędzie się w niedzielę.

Zobacz wideo Vital Heynen: "To niesamowite, że cały kraj nam pomaga".

Vital Heynen zwolniony. Nie poprowadzi już zespołu w finale

Zespołu w tym spotkaniu nie poprowadzi już Vital Heynen. Szkoleniowiec reprezentacji Polski został zwolniony z klubu. Tym samym jego rozstanie nastąpiło szybciej, niż można się było tego spodziewać. – Klub ogłasza, że zwolnił Vitala Heynena z funkcji pierwszego trenera. Zespół obejmie Carmine Fontana. Vitalowi Heynenowi dziękujemy za jego pracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze – napisał w informacji włoski klub.

Śledzą zawodników i koczują pod ich domami. Piłkarze drżą przed Śledzą zawodników i koczują pod ich domami. Piłkarze drżą przed "eBayersami"

Vital Heynen był trenerem Perugii od 2019 roku. Dwa razy wygrał krajowy superpuchar. Od 2018 roku jest też selekcjonerem reprezentacji Polski.

Więcej o: