Fabian Drzyzga podpisał trzyletni kontrakt! A to początek gigantycznych wzmocnień

Podstawowy rozgrywający reprezentacji Polski w siatkówce, Fabian Drzyzga, zostaje w Asseco Resovii Rzeszów. Dwukrotny mistrz świata podpisał nowy, trzyletni kontrakt z piątą drużyną PlusLigi, która buduje bardzo mocny zespół na przyszły sezon.

Fabian Drzyzga reprezentuje barwy Resovii już po raz drugi. W latach 2013-17 zdobył z tym klubem mistrzostwo Polski, dwa srebrne medale, a także Superpuchar Polski. Ponadto Resovia z Drzyzgą na rozegraniu w mistrzowskim dla siebie 2015 roku zdołała także awansować do wielkiego finału siatkarskiej Ligi Mistrzów, w którym lepszy okazał się rosyjski Zenit Kazań.

Zobacz wideo PlusLiga. ZAKSA zagra o złoto. "Była w nas sportowa złość"

W 2020 roku Drzyzga wrócił do Rzeszowa po zdobyciu mistrzostwa Rosji z Lokomotiwem Nowosybirsk. Pierwszy sezon po powrocie do Asseco Resovii był dla niego średnio udany, bowiem dość przeciętnie spisujący się zespół Alberto Giulianiego ukończył rozgrywki PlusLigi na piątym miejscu.

Kolejny rok ma już być dużo lepszy dla drużyny z Rzeszowa. Wszystko za sprawą zapowiadanych potężnych wzmocnień. Do Drzyzgi mają dołączyć jego trzej koledzy z reprezentacji Polski - Paweł Zatorski i Jakub Kochanowski (obaj ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) oraz Maciej Muzaj (SiR Safety Perugia). Do tego rzeszowski zespół mają także zasilić słoweński środkowy Jan Kozamernik (Power Volley Milano) oraz belgijski przyjmujący Sam Deroo (Dynamo Moskwa), który w latach 2015-19 błyszczał na parkietach PlusLigi w barwach ZAKSY.

Liderem tej drużyny ma być Fabian Drzyzga, który we wtorek przedłużył umowę z Asseco Resovią Rzeszów o kolejne trzy lata. Jego nowy kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2023/24. "Przedłużenie kontraktu z najlepszym polskim rozgrywającym jest kolejnym krokiem mającym na celu włączenie się Asseco Resovii do walki o najwyższe miejsca w PlusLidze" - napisał rzeszowski klub w oficjalnym komunikacie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA