Nowa potęga w Polsce? Wielkie transfery mają pomóc odzyskać mistrzostwo

Asseco Resovia Rzeszów jeszcze nie zakończyła sezonu 2020/21, w którym zajmie piąte lub szóste miejsce, a już ma gotowy skład na kolejne rozgrywki. Nie zabraknie w nim znanych nazwisk, w tym aktualnych reprezentantów Polski! Zespół chce wrócić na szczyt siatkarskiej PlusLigi!

Asseco Resovia Rzeszów po raz ostatni po tytuł mistrzowski sięgnęła w sezonie 2014/15. Od tego czasu tylko raz, rok po zdobyciu mistrzostwa Polski ponownie zagrała w finale, przegrywając z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (trzykrotnie po 0:3 w setach). W kolejnych latach zespół z Podkarpacia zajął 4. miejsce w sezonie 16/17 i 6. miejsce w 2017/18 po przegranych z Jastrzębskim Węglem i dopiero 7. miejsce w poprzednich rozgrywkach. W bieżącym sezonie Resovia odpadła w ćwierćfinale, ulegając PGE Skrze Bełchatów (0:2 w dwumeczu; 1:3 i 0:3 w setach). 

Zobacz wideo "To nie jest łatwe, żeby wrócić po covidzie i grać mecze co trzy dni"

Asseco Resovia chce wrócić do walki o tytuł! Wielkie transfery do zespołu z Podkarpacia

Według informacji "Przeglądu Sportowego" zespół z Rzeszowa zostanie bardzo poważnie wzmocniony, aby włączyć się do walki o mistrzostwo w następnym sezonie. W tym celu do Asseco Resovii Rzeszów trafić mają m.in. dwóch zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźle: libero Paweł Zatorski i Jakub Kochanowski. Dodatkowo klub ma pozyskać siatkarza grającego kiedyś w ZAKSIE, a obecnie w lidze rosyjskiej - Sama Deroo. 

W linii atakujących duet mają stworzyć Maciej Muzaj, obecnie zawodnik Sir Safety Perugia i Jakub Bucki z Jastrzębskiego Węgla. Skład uzupełni słoweński środkowy, Jan Kozamernik. Rotacja jak widać jest duża, jednak zgodnie z doniesieniami w Asseco zostaną: rozgrywający Fabian Drzyzga i Paweł Woicki, przyjmujący Klemen Cebulj, Rafał Buszek czy Nicolas Szerszeń, środkowi Jeffrey Jendryk i Bartłomiej Krulicki oraz libero Michał Potera.

Asseco Resovia zakończy bieżący sezon PlusLigi w najbliższy czwartek (8 kwietnia). Rzeszowianie wygrali pierwsze spotkanie dwumeczu o 5. miejsce z Treflem Gdańsk (3:1 w setach) i aby wygrać tę rywalizację, musi w rewanżu zdobyć przynajmniej dwa sety. Jeżeli jednak to zespół Michała Winiarskiego okaże się lepszy w stosunku 3:0 lub 3:1, o ostatecznym zwycięstwie jednego z zespołów zadecyduje złoty set.

Więcej o: