Verva Warszawa odwróciła losy rywalizacji o półfinał PlusLigi! Trefl poległ, choć skończył wyżej w tabeli!

Trefl Gdańsk odpada z rywalizacji o mistrzostwo Polski po trzecim meczu ćwierćfinałowym z Vervą Warszawa ORLEN Paliwa. Goście wygrali w Gdańsku 3:0 (25:21, 25:19, 25:18) i zupełnie odwrócili losy rywalizacji z drużyną Michała Winiarskiego, która wygrała pierwszy mecz i była bliska zwycięstwa w tie-breaku drugiego spotkania.

To była niesamowita pogoń. Losy ostatniego miejsca w półfinale PlusLigi mogły się rozstrzygnąć już w niedzielę, gdy w Warszawie w drugim meczu pomiędzy Treflem a Vervą było 2:2 i 13:12 dla gdańszczan. To oni wygrali pierwszy mecz w Ergo Arenie 3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 25:22), ale w drugim nie dowieźli dobrego wyniku w piątej partii.

Niesamowita walka o ostatnie miejsce w półfinale PlusLigi! Verva ograła Trefla, który wcześniej nie wykorzystał wielkiej szansy

Verva wyrwała wygraną 3:2 (25:22, 25:23, 21:25, 21:25, 15:13) i zachowała szanse na awans do półfinału. Wtedy niewielu obstawiłoby jednak scenariusz, jaki wydarzył się w środę w hali położonej na granicy Sopotu i Gdańska. Od pierwszego seta Verva dominowała, a Trefla niemalże jakby nie było na boisku.

W całym meczu warszawianie przegrywali tylko kilkukrotnie i to maksymalnie trzema punktami. W pierwszym secie Trefl nie objął prowadzenia ani razu, a Verva wygrała pewnie do 21. Początek drugiej partii był najbardziej wyrównanym fragmentem spotkania - Trefl potrafił prowadzić nawet 9:6, ale szybko stracił swoją przewagę i ostatecznie przegrał różnicą sześciu punktów - 19:25.

Trzeci set nie układał się zawodnikom Andrei Anastasiego tylko na początku, gdy z prowadzenia 6:3 zrobiło się 8:7 dla Trefla. Ale drużyna Michała Winiarskiego zaczęła popełniać wiele błędów i przy stanie 22:15 zespół ze stolicy wyszedł na siedmiopunktowe prowadzenie. Utrzymał je już do końca partii i spotkania - po zepsutej zagrywce Mariusza Wlazłego Verva wygrała 25:18 i w efekcie 3:0.

Verva odwróciła losy rywalizacji o półfinał, choć w tabeli była niżej od Trefla!

Cały sztab oraz siatkarze mogli się cieszyć awansem Vervy do półfinału mistrzostw Polski. Odwrócenie przez nich losów całej rywalizacji jest tak spektakularne, bo warszawianie byli drużyną niżej sklasyfikowaną w tabeli fazy zasadniczej PlusLigi - zajęli szóste miejsce, podczas gdy Trefl był trzeci.

O miejsce w finale Verva powalczy z Jastrzębskim Węglem. Pierwszy mecz w tej rywalizacji zaplanowano na 3 kwietnia w Jastrzębiu-Zdroju. Drugi odbędzie się 7 kwietnia w Warszawie, a ewentualny trzeci ponownie w Jastrzębiu 11 kwietnia. Godziny spotkań Polska Liga Siatkówki powinna podać w najbliższych dniach po konsultacji z telewizją Polsat.