Trener Zenita Kazań skrytykował polskiego siatkarza po półfinale z ZAKSĄ

Zenit Kazań po raz pierwszy od 2014 roku nie zagra w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Władimir Alekno po odpadnięciu w półfinale przyznał, że Bednorz nie zagrał dobrego meczu. - Bardzo trudno będzie mu dorównać do poziomu Woronkowa - powiedział, cytowany przez sport24.ru.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów! Po zeszłotygodniowym zwycięstwie 3:2 na wyjeździe z Zenitem Kazań w środę zespół Nikoli Grbicia przegrał u siebie takim samym wynikiem. W związku z tym do rozstrzygnięcia potrzebny był złoty set, w którym lepsza okazała się ZAKSA, wygrywając go 15:13.

Zobacz wideo Interaktywny Quiz Sport.pl - odc.1

Porażka w złotym secie sprawiła, że Zenit Kazań po raz pierwszy od 2014 roku nie zagra w finale Ligi Mistrzów. Od tamtej pory czterokrotnie zwyciężali w tych rozgrywkach, a w 2019 roku zajęli drugie miejsce. Z kolei ZAKSA Kędzierzyn-Koźle stanie przed szansą bycia drugim polskim zespołem w historii, który zwycięży w Lidze Mistrzów - po Płomieniu Milowice, który dokonał tego w 1978 roku.

Zenit Kazań - ZAKSA Kędzierzyn-KoźleZachwyty po awansie ZAKSY do finału LM. "Genialne. Absolutne wyżyny". "Gladiatorzy"

Rozczarowania po tym meczu nie krył Władimir Alekno, trener Zenita Kazań. - Poważne twarze nie są oznaką koncentracji. Pod maską kryła się ekscytacja. Potem okazało się, że zdejmując tę maskę, rozpoczęliśmy grę w siatkówkę. Fedor Woronkow był na swoim miejscu. Bartoszowi Bednorzowi będzie bardzo trudno dorównać do tego poziomu - powiedział, cytowany przez sport24.ru.

Finał siatkarskiej Ligi Mistrzów odbędzie się 1 maja we włoskiej Weronie. Rywalem polskiego klubu będzie Itas Trentino, który pokonał Sir Safety Perugia, prowadzony przez Vitala Heynena, z WIlfredo Leonem i Maciejem Muzajem w składzie.

Zenit Kazań - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle43 lata polskiego niedosytu. ZAKSA może to przerwać! Pierwszy taki sezon w historii