Zachwyty po awansie ZAKSY do finału LM. "Genialne. Absolutne wyżyny". "Gladiatorzy"

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dokonała wielkiej rzeczy, awansując do finału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Sukcesem zespołu Nikoli Grbicia zachwyceni są kibice, dziennikarze i siatkarscy eksperci.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów! Po zeszłotygodniowym zwycięstwie 3:2 na wyjeździe z Zenitem Kazań w środę zespół Nikoli Grbicia przegrał u siebie takim samym wynikiem. W związku z tym do rozstrzygnięcia potrzebny był złoty set, w którym lepsza okazała się ZAKSA, wygrywając go 15:13.

Półfinałowy mecz w Kędzierzynie-Koźlu rozgrzał polskich kibiców oraz dziennikarzy i ekspertów. Spójrzmy, jak na sukces drużyny Grbicia zareagowali użytkownicy Twittera.

"Nieprawdopodobny bój (...) Brawa na stojąco" - napisał dziennikarz Polsatu, Jerzy Mielewski.

"Co za mentalni gladiatorzy! Wyszarpali, wyrwali, zasłużyli" - skomentował Mateusz Ligęza z Programu 1 Polskiego Radia.

Twitter zachwycony ZAKSĄ

"Można było przegrać piłkę, seta, mecz - cokolwiek. A w najważniejszym momencie - voila! Mega sprawa!" - napisała Dominika Pawlik z portalu Sportowefakty.wp.pl.

"Do 9 razy sztuka" - wyliczył Łukasz Jachimiak ze Sport.pl.

"Wielka drużyna!" - nie miał wątpliwości Marek Magiera z Polsatu.

"Genialne. Absolutne wyżyny tego sportu" - napisał Rafał Stec z "Gazety Wyborczej".

"ZENIT POKONANY!!! ZAGRAMY W FINALE LIGI MISTRZÓW!!!" - emocjonalnie podsumował oficjalny, twitterowy profil Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.