Kiedy i o której rewanżowy mecz ZAKSA - Zenit? Tego nie można przegapić! Walka o finał LM

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle stoi przed wielką szansą awansu do finału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Przed nią jednak bardzo trudne zadanie. Gdzie i kiedy oglądać spotkanie rewanżowe ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Zenit Kazań?

Kędzierzynianie zafundowali swoim kibicom nieprawdopodobny thriller. W dwóch pierwszych setach ZAKSA pozwoliła rywalom na wypracowanie kilkupunktowej przewagi i potem goniła wynik. Bez skutku, dwie pierwsze odsłony pojedynku padły łupem gospodarzy. Najwięcej emocji było jednak w trzecim secie, gdzie Zenit prowadził już 24:22 i wydawało się, że mecz zamknie się w trzech setach. Tak się jednak nie stało, chociaż przy prowadzeniu 25:24 mieli oni w górze piłkę na skończenie meczu, ale Wolwicz został zablokowany. ZAKSA wydarła rywalom zwycięstwo w trzecim secie, koncertowo rozegrała czwartą partię i doprowadziła do tie-breaka, który również był rozgrywany na przewagi. Ostatecznie to polski zespół wyszedł zwycięsko z tej bitwy.

Kraków, turniej finałowy Pucharu Polski. Mecz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski WęgielWIELKA ZAKSA wygrywa w Kazaniu! Co za powrót! Finał Ligi Mistrzów blisko

Zobacz wideo "To nie jest łatwe, żeby wrócić po covidzie i grać mecze co trzy dni"

Przed ZAKSĄ teraz kolejne bardzo trudne zdanie. Jeśli chce awansować do finału siatkarskiej Ligi Mistrzów, który odbędzie się 1 maja w Weronie, nie może przegrać rewanżowego spotkania 0:3 lub 1:3. Jeśli przegra 2:3, potrzebny będzie "złoty set", decydujący o losach awansu. Jeśli ZAKSA zwycięży w rewanżu, będzie pewna gry w finale, bez względu wynik w setach.

Świetny blok Kochanowskiego (po lewej) odwrócił losy meczu ZAKSY z Zenitem. Władimir Alekno (po prawej) kilka razy tylko pokiwał z uznaniem głowąAlekno nie mógł uwierzyć! To miał być "The Last Dance", a może być upadek cara

Gdzie i kiedy oglądać rewanżowe spotkanie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Zenit Kazań?

Rewanżowe spotkanie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Zenit Kazań odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu w środę, 24 marca. Początek spotkania jest zaplanowany na godz. 18:00. Transmisję ze spotkania będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport, a także na platformie streamingowej Ipla. Z kolei relację tekstową będzie można przeczytać na Sport.pl.

Więcej o: