Uwaga, hit! Zenit Kazań - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Gdzie i o której oglądać półfinał Ligi Mistrzów? Transmisja TV, stream online

Wyczekiwany półfinał siatkarskiej Ligi Mistrzów, w którym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się na wyjeździe z Zenitem Kazań. Będzie to pierwsze spotkanie obu drużyn w tym etapie rozgrywek, które rozpocznie się w czwartek o godz. 17:00 czasu polskiego. Gdzie oglądać zmagania siatkarzy?

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle sukcesy zaczęła już od niedzielnego spotkania finałowego Pucharu Polski. Zawodnicy Nikoli Grbicia pewnie pokonali Jastrzębski Węgiel 3:0, jednak nie jest to szczyt osiągnięć, jakie założył sobie oraz drużynie trener zespołu. - Grbić powiedział przed sezonem, że nie interesuje go zwycięstwo na krajowym podwórku, tylko walka z Lube, Zenitem - przyznał libero ZAKSY, Paweł Zatorski. Część tego planu udało się już osiągnąć.

Zobacz wideo "To nie jest łatwe, żeby wrócić po covidzie i grać mecze co trzy dni"

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w półfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Zeszłoroczni triumfatorzy już pokonani, czas na Zenit

W ćwierćfinale siatkarze ZAKSY wykonali część założeń trenera Nikoli Grbicia i pokonali zeszłorocznych triumfatorów siatkarskiej Ligi Mistrzów, czyli zespół Cucine Lube Civitana. Rywalizacja była zaciekła i wymagała rozegrania "złotego seta". W pierwszym spotkaniu zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla pokonali Włochów 3:1. Rewanż z kolei zakończył się porażką 0:3, a w decydującym secie Polacy wygrali 16:14. 

Mina Lewandowskiego po decyzji Flicka mówiła wszystko. Ale Bayern zrobił swojeMina Lewandowskiego po decyzji Flicka mówiła wszystko. Ale Bayern zrobił swoje

- Kiedy eliminujesz mistrza Europy, to musisz po cichu myśleć o wygraniu Ligi Mistrzów. Ale teraz przed nami dwumecz z równie mocną drużyną, Zenitem Kazań - powiedział Sport.pl Nikola Grbić, trener Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Zenit Kazań z kolei awansował do półfinału siatkarskiej Ligi Mistrzów pokonując w poprzedniej fazie rozgrywek PGE Skrę Bełchatów. Rosjanie wygrali oba spotkania: w Polsce - 3:1 oraz na własnym obiekcie - 3:2. Warto zaznaczyć, że w ekipie Władimir Alekno znajduje się polski zawodnik, Bartosz Bednorz. Oprócz Polaka media zwracają uwagę na doświadczonych siatkarzy, takich jak Artiom Wolwicz, Aleksandr Butko, czy Maksim Michajłow. 

Niemcy ocenili Roberta Lewandowskiego. Niemcy ocenili Roberta Lewandowskiego. "To mógł być koniec sezonu dla niego, atak Radu miał taki potencjał"

- Na pewno jest to ekipa, która była budowana, aby wygrać Ligę Mistrzów. Wspominając o doświadczeniu, trzeba przypomnieć, że Zenit kilka razy wygrał już te rozgrywki (ostatni raz w 2018 r.). Jednak liczę, że my nie przegramy tego meczu w szatni - powiedział Sebastian Świderski, prezes ZAKSY.

Zenit Kazań - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Gdzie oglądać pierwszy mecz półfinałowy siatkarskiej Ligi Mistrzów? Transmisja TV, stream online

W pierwszym meczu półfinałowym Zenit Kazań zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle na własnym obiekcie w czwartek (18 marca) o godz. 17:00. Transmisję spotkania będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport oraz w serwisie streamingowym Ipla.tv. Relacja na żywo natomiast będzie dostępna na portalu Sport.pl lub w aplikacji Sport.pl LIVE. Kolejne spotkanie rewanżowe odbędzie się tydzień później, w Polsce.

Więcej o: