Wilfredo Leon nie pomógł. Zespół Vitala Heynena przegrał w finale Pucharu Włoch

Wilfredo Leon nie pomógł swojej drużynie w zdobyciu Pucharu Włoch. Jego zespół, Sir Safety Perugia, prowadzony przez Vitala Heynena, przegrał w finale z Cucine Lube Civitanova 1:3 (17:25, 25:18, 17:25, 17:25).

W finale Pucharu Włoch z pewnością nie mogło brakować emocji. Starcia Sir Safety Perugia z Cucine Lube Civitanova za każdym razem przynoszą wspaniałe siatkarskie widowiska. W grę wchodziła walka o kolejne trofeum i okazja do rewanżu za Superpuchar Włoch, w którym lepsi byli siatkarze prowadzeni przez Vitala Heynena.

Od początku spotkania obydwa zespoły grały wyrównaną siatkówkę. W końcówce I seta lepsi okazali się jednak siatkarze z Civitanovy, którzy zdołali odskoczyć rywalom i pewnie zwyciężyć w I partii aż 25:17. Drugi set miał bardzo podobny przebieg, z jedną bardzo istotną zmianą - to siatkarze Vitala Heynena wygrali końcówkę seta, całą partę 25:18 i doprowadzili do wyrównania w całym spotkaniu.

Słabsza dyspozycja Wilfredo Leona

Od trzeciego seta zdecydowanie lepiej prezentowali się siatkarze Cucine Lube, którzy wygrali dwukrotnie 25:17 i w całym meczu okazali się lepsi, zwyciężając 3:1. Znakomicie spisywał się przede wszystkim Luciano de Cecco, który fantastycznie radził sobie na rozegraniu i często gubił blok rywali. Znacznie słabiej zagrał z kolei Wilfredo Leon, co mogło mieć realny wpływ na wynik całego spotkania.

Tym samym siatkarzom Ferninando De Giorgiego udał się rewanż na drużynie Vitala Heynena za Superpuchar Włoch, wygrany wówczas przez Sir Safety Perugia 3:2. Do zdobycia we Włoszech w tym sezonie pozostało jeszcze mistrzostwo Włoch. W tabeli Serie A prowadzi Sir Safety Perugia, mająca trzy punkty przewagi nad Cucine.