ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z awansem z grupy Ligi Mistrzów! Skra poczeka

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Fenerbahce Stambuł w trzech setach i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Blisko przejścia do kolejnej fazy jest PGE Skra Bełchatów, ale będzie musiała poczekać na ostateczne rozstrzygnięcie co najmniej tydzień.

ZAKSA z Fenerbahce grała o wiele pewniej niż dzień wcześniej, gdy zagrała dopiero drugi tie-break w tym sezonie i była blisko pierwszej porażki w tym sezonie Ligi Mistrzów. Ostatecznie pokonała jednak PGE Skrę Bełchatów i mogła myśleć o kolejnym przeciwniku. 

Zobacz wideo "To nie jest łatwe, żeby wrócić po covidzie i grać mecze co trzy dni"

ZAKSA z awansem do fazy pucharowej LM! Pewne zwycięstwo

Ten największy opór stawiał w trakcie pierwszego seta, gdy do stanu 21:21 oba zespoły grały bardzo wyrównanie. Później o wiele lepsza była jednak ZAKSA i ostatecznie wygrała 25:23. W kolejnych dwóch partiach zawodnicy Nikoli Grbicia mieli już ogromną przewagę i pokonywali Fenerbahce dwukrotnie do 18. 

Dzięki temu zwycięstwu ZAKSA ma już pięć zwycięstw w grupie (w ustalaniu kolejności Ligi Mistrzów najpierw liczą się zwycięstwa, a dopiero później punkty), co oznacza, że druga PGE Skra, ani trzecie Fenerbahce nie mogą już jej dogonić w grupie. Tym samym kędzierzynianie są już pewni awansu do fazy pucharowej rozgrywek z pierwszego miejsca. 

PGE Skra Bełchatów musi wygrać i czekać

O możliwość gry w dalszej fazie rozgrywek wciąż walczy PGE Skra Bełchatów, która w pierwszym środowym meczu wygrała z Lindemans Aalst 3:1 (25:17, 20:25, 18:25, 20:25). Tym samym gospodarze turnieju muszą w czwartek wygrać z Fenerbahce i czekać na wyniki zespołów z innych grup. Grupa A będzie jedyną, która tak szybko zakończy rywalizację. Pozostałe rozegrają drugie turnieje od 2 do 11 lutego.

Drugie miejsce Skra ma już zapewnione, ale zwycięstwo w meczu z turecką drużyną i tak będzie ważne. Z drugich miejsc do fazy pucharowej przejdą tylko trzy najlepsze drużyny, a bilans czterech zwycięstw i 13 punktów po zwycięstwie w trzech lub czterech setach bardzo utrudniłoby wyprzedzenie polskiego zespołu rywalom. 

Sytuacja w tabeli grupy A siatkarskiej Ligi Mistrzów przed ostatnimi meczami turnieju w Bełchatowie:

  1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - 5 zwycięstw - 14 punktów - 15:2 
  2. PGE Skra Bełchatów - 3 zwycięstwa - 10 punktów - 11:8
  3. Fenerbahce - 2 zwycięstwa - 5 punktów - 7:11
  4. Lindemans Aalst - 0 zwycięstw - 1 punkt - 3:15

W czwartek o godzinie 18:00 swój ostatni mecz z Fenerbahce Stambuł rozegra PGE Skra Bełchatów. Dwie i pół godziny później trzecie spotkanie podczas turnieju w Bełchatowie rozpocznie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która zmierzy się z Lindemans Aalst. 

Więcej o: