Bartosz Kurek przeszedł samego siebie! Pokonał mistrza w pojedynkę

Aż 40 punktów zdobył Bartosz Kurek w jednym z dwóch meczów ligi japońskiej, jakie jego drużyna rozegrała w ten weekend.

3:1 w piątek i 3:0 w sobotę - w takim stosunku Wolfdogs Nagoya pokonało w ten weekend JTEKT Stings (czyli obecnego mistrza) w meczach japońskiej ligi siatkarzy. Bohaterem obu spotkań był Polak, Bartosz Kurek.

Zobacz wideo Bartosz Kurek o koronawirusie: Nie słuchajmy blogerów, modelek, gwiazd

Bartosz Kurek zdobył 40 i 25 punktów

W pierwszym meczu Kurek po raz pierwszy odkąd gra w Japonii, zdobył 40 punktów. Polak atakował ze skutecznością 68 procent. Do 36 punktów z ataku Kurek dołożył dwa bloki i tyle samo asów serwisowych. W drugim spotkaniu Polak tak skuteczny nie był, ale 25 punktów, to również wynik, który zasługuje na szacunek i uznanie.

Wolfdogs Nagoya są wiceliderem ligi japońskiej. Zespół Kurka traci dwa punkty do prowadzącego w tabeli Panasonic Panthers. Polak jak na razie jest najlepiej punktującym zawodnikiem rozgrywek. Kurek zdobył 449 punktów. O 10 mniej ma wicelider tej klasyfikacji, Yuji Nishida.

Kurek w Japonii gra od lipca zeszłego roku. Wcześniej Polak występował między innymi w Volley Milano, ONICO Warszawa, Stoczni Szczecin, Ziraat Bankas? Ankara, Skrze Bełchatów, Asseco Resovii Rzeszów, Volley Lube, Dynamie Moskwa i ZAKS-ie Kędzierzyn-Koźle.

Więcej o:
Copyright © Agora SA