Siatkarka w polskiej lidze ukarana za wpis na Twitterze. "Absurd. XXI wiek!"

Jelena Blagojević została ukarana przez komisję Polskiej Ligi Siatkówki za wpis opublikowany w mediach społecznościowych w grudniu 2020 roku, w którym skomentowała decyzję o odwołaniu meczu jej zespołu w Superpucharze Polski. Siatkarka Developresu SkyRes Rzeszów będzie musiała zapłacić 5 tys. złotych oraz została wykluczona z gry w jednym spotkaniu, ale ta druga kara została warunkowo zawieszona na cztery miesiące.

Polska Liga Siatkówki podjęła bardzo kontrowersyjną decyzję. W przełożonym z września Superpucharze Polski kobiet, który zaplanowano w grudniu zamiast Developresu SkyRes Rzeszów, finalisty Pucharu Polski sprzed roku, zagra drużyna Grot Budowlanych Łódź. Bo mecz znów trzeba byłoby przełożyć ze względu na zakażenia koronawirusem - napisał w grudniu nasz dziennikarz Jakub Balcerski.

Zobacz wideo W meczu Warszawa-Bełchatów zasłabł jeden z siatkarzy, który niedawno przeszedł koronawirusa. Karol Kłos: To nas trochę zmroziło

Roman Gulczyński (Gwardia Wrocław) podczas meczu. Źródło: Gwardia Wrocław/ TwitterRoman Gulczyński nie żyje. Miał 37 lat. "Odszedł nagle..."

Z ta decyzją nie mogła pogodzić się siatkarka wykluczonego zespołu, Jelene Blagojević, która na Twitterze dała jasno do zrozumienia, co myśli o całej sytuacji. - Hahahahaha! Brawo dla Was Państwa. Zrobiliście kupę na naszą drużynę, za całą naszą ciężką pracę ostatniego sezonu! - napisała kapitan Developresu SkyRes Rzeszów, Jelena Blagojević. W rozmowie z naszym portalem potwierdziła, że to głos całej drużyny, a nie jedynie jej własny. - To wstyd - mówiła Serbka. Jej wpis mocno uderzył we władze ligi, które były oburzone słowami, których użyła zawodniczka.

Blagojević została ukarana przez Komisję Dyscyplinarną PLS. "Wypowiadała się w sposób mogący poniżyć w opinii publicznej"

Komisja Dyscyplinarna PLS uznała, że słowa Blagojević naruszyła Regulamin Dyscyplinarny PZPS zgodnie z paragrafem 30 ust. 1 i 2., którego treść brzmi: "1. Kto, wypowiada się lub podejmuje inne działania mogące poniżyć w opinii publicznej, narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania powierzonej funkcji lub prowadzenia działalności sportowej w piłce siatkowej lub znieważające osoby lub podmioty, o których mowa w § 3 Regulaminu [członkowie PZPS, Zawodnicy, członkowie Sztabu Szkoleniowego, Sędziowie oraz Działacze Sportowi], poprzez podawanie nieprawdziwych informacji lub w oparciu o nieprawdziwe informacje, podlega karze upomnienia albo nagany albo okresowego zawieszenia w prawach na okres do 24 miesięcy.

2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 jest związany z Ligą Zawodową, podlega karze upomnienia albo nagany albo karze pieniężnej w wysokości od 5.000 złotych do 25.000 złotych oraz karze okresowego zawieszenia w prawach na okres do 24 miesięcy."

- Orzeczeniem z dnia 21 stycznia 2021 r. Komisja Dyscyplinarna skazała obwinioną Jelenę Blagojević, zawodniczkę klubu Developres SkyRes Rzeszów za to, że w dniu 9 grudnia 2020 r. wypowiadała się w sposób mogący poniżyć w opinii publicznej, narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania powierzonej funkcji lub prowadzenia działalności sportowej w piłce siatkowej lub znieważający członków organu statutowego Zarządzającego Ligą Zawodową - czytamy w orzeczeniu, które cytuje portal siatka.org.

Władimir Alekno wyładował swoją frustrację na polskim siatkarzu. Władimir Alekno wyładował swoją frustrację na polskim siatkarzu. "Gra obrzydliwie"

Komisja Dyscyplinarna PLS postanowiła ukarać siatkarkę. Blagojević będzie musiała zapłacić karę 5 tys. złotych oraz została warunkowo zawieszona na jeden mecz w prawach zawodnika.

Komentarz Blagojević po nałożeniu na nią kary. "Absurdem jest, że w XXI wieku nie możemy mówić tego co myślimy"

Siatka zabrała głos w mediach społecznościowych nt. kary, publikując obszerną wiadomość. - Dziękuję Wam wszystkim za słowa wsparcia. Cieszę się, że jesteście po mojej stronie. W zasadzie tu nie o to chodzi. Tu chodzi o to, żeby żeńska siatkówka w kraju, w którym gram, była na wysokim poziomie - zaczęła.

- Jestem Serbką i zawsze nią będę. Ale czuję się również Polką. Tu gram wiele lat i bardzo dobrze się tu czuję. Mówię w wielu językach, ale chyba najlepiej (w tej chwili) po polsku i uwielbiam to i jestem z tego bardzo dumna. Nie jestem buntowniczką, jestem człowiekiem, który ma swoje emocje (co pokazuję na boisku) i który ma swoje zdanie. Co do kary... absurdem jest, że w XXI wieku nie możemy mówić tego co myślimy - dodała.

Blagojević jest jedną z najlepszych siatkarek Tauron Ligi. Przyjmująca  gra w Polsce od 2016 roku. Najpierw broniła barw Chemika Police, a od 2017 roku występuje w Developresie SkyRes Rzeszów. Zawodniczka ma na koncie również występy w reprezentacji Serbii, z którą ma na koncie m.in. dwa złote medale zdobyte w mistrzostwach Europy w 2017 i 2019 roku

Więcej o: