Orlen organizuje turniej im. Lecha Kaczyńskiego. "Ktoś bardzo chce być lizusem"

PKN Orlen zorganizuje turniej siatkówki im. Lecha Kaczyńskiego. W ten sposób organizatorzy chcą upamiętnić "nieodżałowanego kibica polskiego sportu". Zawody odbędą się 28-29 grudnia we Wrocławiu.

Pełna nazwa turnieju, który odbędzie się we wrocławskiej Hali Orbita brzmi: I Turniej Piłki Siatkowej PKN ORLEN VOLLEY CUP 2020 im. Lecha Kaczyńskiego. Gospodarzem wydarzenia jest eWinner Gwardia Wrocław. Pozostałe drużyny, które wezmą w nim udział to: Cuprum Lubin, BBTS Bielsko-Biała oraz Chrobry Głogów.  

Zobacz wideo "To nie jest łatwe, żeby wrócić po covidzie i grać mecze co trzy dni"

Siatkówka dyscypliną "nieprzerwanych sukcesów". "Ktoś chce być lizusem większym niż pozostali"

PKN Orlen został sponsorem tytularnym turnieju im. Lecha Kaczyńskiego. W ten sposób upamiętnią "nieodżałowanego kibica polskiego sportu, przez lata wspierającego ducha zdrowej walki, w wydaniu biało-czerwonych". W komunikacie wydanym do mediów podkreślono także udział Orlenu w sporcie oraz wartość siatkówki, "która jako dyscyplina na przestrzeni ostatnich, przeszło już dwóch dekad, osiąga nieprzerwane sukcesy". 

Jastrzębski Węgiel lepszy w hicie PlusLigi. Czarni Radom wypuścili niemal pewne zwycięstwoJastrzębski Węgiel lepszy w hicie PlusLigi. Czarni Radom wypuścili niemal pewne zwycięstwo

- Ktoś bardzo chce być lizusem większym niż pozostali. Za wiele rzeczy mam osobiście szacunek do byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ale historia z towarzyskim turniejem siatkarskim jego imienia jest niepotrzebna. Teraz na siłę z prezydenta Kaczyńskiego robi się kibica sportowego. W państwie PiS wszystko musi być „narodowe” – kwarantanna, stadion, rada mediów. W państwie PiS coraz więcej rzeczy jest też imienia Lecha Kaczyńskiego. To przesada, która w przyszłości może wywołać odwrotny skutek i spowodować, że ludzie nie będą dobrze wspominać Lecha Kaczyńskiego - komentuje "Gazecie Wyborczej" poseł Platformy Obywatelskiej, Michał Jaros.

Według nieoficjalnych informacji "Wyborczej" pomysłodawcą turnieju jest poseł PiS, Ryszard Czarnecki. W ten sposób wraz z prezesem Orlenu, Dawidem Obajtkiem mają przypodobać się Jarosławowi Kaczyńskiemu. Ryszard Czarnecki pełni jednocześnie funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Więcej o: