Poważne problemy Mateusza Miki! Były mistrz świata nie zagra już w tym sezonie PlusLigi

Mateusz Mika zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie wystąpi już w tym sezonie PlusLigi - poinformował w oficjalnym komunikacie Trefl Gdańsk.

Trefl Gdańsk poinformował, że w poniedziałkowym treningu drużyny Mateusz Mika doznał poważnej kontuzji. Badania, przeprowadzone we wtorek wykazały, że siatkarz zerwał więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie i będzie musiał przejść zabieg rekonstrukcji więzadła, po którym będzie musiał pauzować przez około 6 miesięcy. To oznacza dla niego koniec sezonu.

Zobacz wideo W meczu Warszawa-Bełchatów zasłabł jeden z siatkarzy, który niedawno przeszedł koronawirusa. Karol Kłos: To nas trochę zmroziło

- W minioną sobotę nie mogliśmy go oglądać w Lubinie z powodu drobnej kontuzji pleców. Kiedy wszystko już wracało na właściwe tory i w poniedziałek mógł wrócić do normalnych treningów z całą drużyną, doznał jednego z najgorszych sportowych urazów. Zerwanie więzadeł krzyżowych oznacza około pół roku przerwy od gry, co oczywiście jest dla nas wszystkich bardzo złą wiadomością - przekazał w oficjalnym komunikacie prezes Trefla, Dariusz Gadomski.

Jastrzębski Węgiel pewnie ograł Cerrad Enea Czarnych Radom. W przyszłym tygodniu śląski klub czeka finałowa rywalizacja o awans do Ligi Mistrzów.
Mecz z klubem z Radomia był dla JW ostatnią próbą przed turniejem kwalifikacyjnym do Ligi Mistrzów. 
Pomarańczowi pewnie ograli rywala 3:1 (25:17, 25:17, 24:26, 25:17). Było to siódme zwycięstwo Jastrzębskiego w ośmiu meczach Plus Ligi.
Teraz czas na Ligę Mistrzów. Od wtorku do czwartku śląski zespół czeka rywalizacja z Arcadą Galati (gospodarz turnieju) oraz węgierskim Fino Kaposvar VC o jedno miejsce premiowane awansem do fazy grupowej LM.
Kolejny siatkarz ma problem ze zdrowiem po koronawirusie. "Zgłosił kłopoty z ustabilizowaniem tętna"

Mateusz Mika wraz z reprezentacją Polski zdobył tytuł mistrza świata w 2014 roku. Wcześniej, jeszcze w barwach Asseco Resovii, zdobył mistrzostwo Polski w 2012 roku. W barwach Trefla występuje od początku sezonu, gdy przeniósł się do Gdańska z AZS-u Olsztyn. W tym klubie grał już wcześniej, bo w sezonie 2012/2013 i w latach 2014-2018.

Więcej o: