Drużyna Vitala Heynena znowu wygrywa! Kapitalny mecz Wilfredo Leona

Sir Safety Perugia powróciła do zwyciężania. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena wygrał 3:1 (21:25, 25:20, 25:21, 25:22) z Allianz Milano, a bohaterem spotkania był Wilfredo Leon, zdobywca 27 punktów.

Zespół prowadzony przez Vitala Heynena w ostatnich tygodniach miał ogromne problemy z powodu koronawirusa. Niemal cały skład został zakażony, a pech nie ominął zarówno trenera reprezentacji Polski, jak i Wilfredo Leona, gwiazdy drużyny. Szczęśliwie Sir Safety Perugia powróciła już do gry, choć pierwszy mecz przegrała 0:3 z Vero Volley Monza.

Zobacz wideo

Kapitalny mecz Wilfredo Leona

W środę zespół prowadzony przez Vitala Heynena poradził sobie znacznie lepiej. Choć pierwszy set padł łupem siatkarzy Allianz Milano (21:25), to w kolejnych trzech lepsza okazała się Perugia (25:20, 25:21, 25:22), a cały mecz wygrała 3:1, odnosząc ósme zwycięstwo w dziewiątym spotkaniu w tym sezonie i utrzymując pozycję lidera tabeli.

Kapitalnie w tym spotkaniu spisał się Wilfredo Leon, będąc zdecydowanie najlepszym siatkarzem na parkiecie. Polski zawodnik w całym meczu zdobył aż 27 punktów, kończąc 24 ataki (mając przy tym 57 procent skuteczności), notując dwa asy serwisowe i jeden blok.

Więcej o: