Rywale Polaków na igrzyskach w Tokio mają nowego trenera! Legenda siatkówki

Jak poinformowała Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV), Władimir Alekno poprowadzi w przyszłym roku reprezentację Iranu - rywali Polaków podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

Irańczycy już kilka dni temu poinformowali o zatrudnieniu Alekny, przekazując informację, że Rosjanin pokonał znanych z reprezentacji Polski Daniela Castellaniego i Ferdinando De Giorgiego, oraz Andreę Gianiego i Lorenzo Bernardiego. Zastąpił na tym stanowisku Igora Kolakovicia, który zrezygnował z kadry z pracy z irańską kadrą w marcu tego roku.

Zobacz wideo Drzyzga: Cieszy, że nie siedzieliśmy na kanapie. Wyjdzie nam to na zdrowie

Alekno tym samym poprowadzi reprezentację Iranu podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, które zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa na lato 2021 roku. Tym samym będzie bezpośrednim rywalem reprezentacji Polski w fazie grupowej, gdzie oprócz Polski i Iranu wystąpią także Japonia, Włochy, Kanada i Wenezuela.

Podczas sobotniego meczu w ŚwieciuBłyskawica na ramieniu symbolem zakazanym. "Reakcja zawodniczek zawsze taka sama"

Władimir Alekno jest jednym z najbardziej utytułowanych trenerów. Sięgnął po olimpijskie złoto w Londynie z reprezentacją Rosji, z którą cztery lata temu zdobył brąz. Wraz z Zenitem Kazań pięciokrotnie wygrywał w Lidze Mistrzów, dominując w europejskiej siatkówce w latach 2015-2018.