Benedykt Krysik nie żyje. Wybitny trener brązowych medalistek olimpijskich

Smutne wieści ze świata siatkówki. W wieku 92 lat zmarł Benedykt Krysik, trener brązowych medalistek olimpijskich z Meksyku.

Pod koniec lat 60. Benedykt Krysik był szkoleniowcem kadry kobiet. Pod jego wodzą Polki zdobyły wicemistrzostwo Europy w 1967 roku, a dwanaście miesięcy później zajęły trzecie miejsce na igrzyskach olimpijskich w Meksyku. - To były wspaniałe dziewczęta. Pracowite i zdyscyplinowane. Jeśli dzisiaj miałyby do dyspozycji takie zaplecze finansowe i sportowe, to niewykluczone, że zostałyby mistrzyniami olimpijskimi - mówił trener Krysik podczas spotkania w Polskim Związku Piłki Siatkowej w roku 2013.

Zobacz wideo "Z Leonem w składzie możemy marzyć o medalu w Tokio"

Zbigniew Boniek bagatelizuje porażkę z Włochami. Znalazł winnych. Absurdalne słowaZbigniew Boniek bagatelizuje porażkę z Włochami. Znalazł winnych. Absurdalne słowa

Zdobywał medal na igrzyskach olimpijskich

Po okresie pracy z kadrą Polski pracował z męskim zespołem Górnika Kazimierz (obecnie dzielnicy Sosnowca) i żeńską drużyną Kolejarza Katowice. W roku 1973 wyjechał do Holandii, gdzie przez cztery lata był selekcjonerem męskiej reprezentacji Pomarańczowych. Trener Benedykt Krysik zbudował podwaliny pod późniejsze sukcesy reprezentacji Kraju Tulipanów.

Test Nano ScentuKoronawirusowe "alkomaty" dają nadzieję na powrót normalności. 30 sekund i gotowe

- Zjeździłem Holandię wzdłuż i wszerz poszukując wysokich i sprawnych chłopców. 80 tysięcy przejechanych kilometrów zaprocentowało po latach, kiedy to Holendrzy sięgali po największe zaszczyty - powiedział trener Krysik.

W roku 1984 szkoleniowiec wraz z żoną Lidią wyjechał do Szwecji. Zamieszkał tam na stałe i zajął się rodziną. Zmarł w wieku 92 lat.

Diego MaradonaDiego Maradona nie żyje. Tym razem nie okiwał śmierci. "Najtrudniejszy pacjent"