Heynen i Leon zakażeni. Trener polskiej kadry komentuje w swoim stylu

Vital Heynen i Wilfredo Leon są zakażeni koronawirusem. Selekcjoner naszej reprezentacji skomentował to w nietypowy sposób.

- Prawie cały mój zespół jest Covid-pozytywny, a ja nie? Może nie jestem wystarczająco blisko swojego zespołu. Ale od wczoraj należę do tej samej grupy. Jestem "pozytywny", oczywiście w kwarantannie z łagodnymi objawami lub bez objawów. Mam tylko dziwne uczucie w głowie, ale to mam zawsze - napisał w swoim stylu na Twitterze Vital Heynen, selekcjoner reprezentacji Polski, który w Serie A prowadzi Sir Safety Perugia.

Zobacz wideo Vital Heynen: "To niesamowite, że cały kraj nam pomaga".

W jego drużynie od kilku tygodni przebywa zakażonych. Podobnie jest w innych włoskich zespołach. 5 listopada nie odbył się hit ligi włoskiej Itas - Leo Shoes Modena z powodu zbyt wielu przypadków zakażeń. Włoska federacja siatkarska zawiesiła do końca roku większość rozgrywek krajowych, ale nie mecze pierwszej ligi kobiet i mężczyzn. Za te rozgrywki odpowiada inna spółka. Jednak do tego pewnie także dojdzie, bo przekładane są kolejne spotkania.

Vital HeynenVital Heynen zaskoczył polskich siatkarzy. "Decyzja musi być zespołowa"

Wilfredo Leon o zakażeniu

W zespole Heynena zakażony jest także m.in. Wilfredo Leon, przyjmujący naszej reprezentacji. Ten ma jednak tylko delikatne objawy. - Poza lekkimi bólami ciała i głowy oraz delikatnie podwyższoną temperaturą, która w jednym momencie osiągnęła 37,5 stopni, nie miałem żadnych symptomów - powiedział Leon w rozmowie z WP Sportowe Fakty. W przyszłym tygodniu siatkarz przejdzie kolejny test i jeśli będzie negatywny, opuści kwarantannę. 

- W naszej drużynie pojawiły się chyba wszystkie popularne symptomy. Niektórzy mieli gorączkę przez kilka dni, inni tracili smak i węch, pojawił się także kaszel. Na szczęście nikt z nas nie przechodzi choroby bardzo ciężko - dodał Leon. Podczas pierwszej fali pandemii we Włoszech przerwano rozgrywki m.in. piłkarskiej i siatkarskiej Serie A.

Vital Heynen i Michał Kubiak, kapitan reprezentacji PolskiVital Heynen o koronawirusie: Włosi zapłacili cenę za to, jakim są narodem

Jak napisał w piątek Antoni Partum ze Sport.pl w artykule o Włoszech w pandemii: Wprowadzonymi obostrzeniami oburzeni są wszyscy Włosi, na ulicach zanikł klasyczny podział na zwolenników lewicy i prawicy. Lockdown może stać się gwoździem do trumny dla małych firm i dla tych największych - jak Serie A. - Jesteśmy krok od upadku - mówi szef ligi Paolo Dal Pino.