9. edycja charytatywnego kalendarza Fundacji Herosi z siatkarzami reprezentacji Polski!

Reprezentanci Polski w piłce siatkowej mężczyzn Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Michał Kubiak, Fabian Drzyzga, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski, Bartosz Kwolek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Wilfredo León, Dawid Konarski, Grzegorz Łomacz, Tomasz Fornal, Maciej Muzaj, Norbert Huber, Bartosz Bednorz, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski oraz trener Vital Heynen już po raz dziewiąty wsparli charytatywną inicjatywę Fundacji Herosi i zostali bohaterami wyjątkowego kalendarza na rzecz dzieci walczących z nowotworami.

Dzięki wieloletniej współpracy Fundacji Herosi z reprezentacją Polski w siatkówce oraz Polskim Związkiem Piłki Siatkowej powstała nowa odsłona wyjątkowego charytatywnego kalendarza na 2021 rok. Całkowity zysk z tego projektu zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów nierefundowanej chemioterapii oraz diagnostyki genetycznej dla podopiecznych fundacji z Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka, gdzie leczą się dzieci z całej Polski. Na potrzeby kalendarza powstały wyjątkowe zdjęcia autorstwa Sylwii Dąbrowy. W tym roku motywem przewodnim kalendarza są różne kraje. Jest to jedyny tego typu projekt charytatywny z udziałem reprezentantów Polski w siatkówce.

- Jesteśmy szczęśliwi, że mimo trudnej sytuacji epidemicznej, udało się zorganizować po raz dziewiąty, sesję do naszego charytatywnego kalendarza. Oczywiście zdjęcia odbyły się w reżimie sanitarnym i po raz pierwszy bez udziału dzieci. Na szczęście wszystko odbyło się sprawnie. Zawodnicy jak zwykle z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w sesji pod kierunkiem fotograf Sylwii Dąbrowy. Następnie w post produkcji zostały wkomponowane zdjęcia dzieci, których rodzice wzięli udział w aukcji charytatywnej na rzecz naszej fundacji – mówi Aneta Rostkowska z Zarządu Fundacji Herosi.

Charytatywne kalendarze związane są z prowadzoną już od 11 lat kampanią, która ma na celu propagowanie szeroko rozumianej idei pomagania oraz pozyskanie środków na rzecz podopiecznych fundacji walczących z nowotworami. Do tej pory między innymi dzięki darowiznom związanym z kolejnymi edycjami kalendarza Fundacja Herosi zakupiła sprzęt medyczny o łącznej wartości przekraczającej 600 000 zł. oraz wsparła remont w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży m.in. poprzez sfinansowanie montażu wentylacji i klimatyzacji o wartości 350 000 zł.

Nowa edycja charytatywnego kalendarza nie mogłaby powstać, gdyby nie wsparcie partnerów i przyjaciół Fundacji Herosi, do których należą: Polski Związek Piłki Siatkowej oraz reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn) oraz partnerom: ATA Finance, Customeritum, Grupa Polska Press (patron medialny) oraz Sylwia Dąbrowa (zdjęcia), Monika Różanek (rysunki) i Katarzyna Dąbek (skład i retusz). Charytatywne kalendarze dostępne są za pośrednictwem oficjalnej strony Fundacji Herosi: www.herosi.eu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.