Marcin Komenda miał nietypowy objaw koronawirusa. Dotyka tylko ok. 1-3 proc. zakażonych

Polski rozgrywający Marcin Komenda opowiedział w rozmowie z "Super Expressem" o swoich objawach koronawirusa. Siatkarz znalazł się w grupie osób z dość nietypowymi objawami, o których szeroko się nie mówi, ale chińscy naukowcy już potwierdzili, że takie mogą występować.

Stal Nysa to klub, który mocno ucierpiał przez pandemię koronawirusa. W ostatnią środę poinformowano o aż czternastu przypadkach choroby w zespole. Jednym z nich jest rozgrywający reprezentacji Polski - Marcin Komenda. 

Zobacz wideo

Kobe Bryant nie żyjeShaquille O'Neal: W godzinę straciłem milion. Usłyszałem "musi się pan opanować"

Siatkarz miał problemy ze wzrokiem

Siatkarz w rozmowie z "Super Expressem" opowiedział o swojej walce z chorobą. Okazuje się, że nie wszystkie objawy były u niego takie, można na co dzień usłyszeć w mediach. Chodzi tutaj konkretnie o problemy ze wzrokiem. 

- Nie miałem gorączki, ale byłem mocno osłabiony, a to mi się rzadko zdarza, nawet po mocnych treningach. W trakcie choroby miałem bóle mięśni, gardła i głowy. Zacząłem nawet gorzej widzieć. Miałem też osłabione poczucie węchu - mówi dla "SE".

FC Barcelona ma kolejne cudowne dziecko. FC Barcelona ma kolejne cudowne dziecko. "Przypomina Iniestę, zachwyca talentem"

Problem dotyka niewielkiego odsetka ludzi

Z naukowych badań prowadzonych przez Amerykańską Akademię Okulistyki wynika, że koronawirus może powodować pewne problemy okulistyczne. Czasem u zakażonych może dochodzić do zapalenia spojówki i dotyka to zaledwie 1-3 procent zakażonych osób. Na ten moment nie ma oficjalnych doniesień, że SARS-CoV-2 może powodować zmiany w narządzie wzroku. 

Więcej o: