Wilfredo Leon i ekipa Vitala Heynena szaleją we Włoszech! MVP

Wilfredo Leon był najlepiej punktującym siatkarzemi Sir Safety Conad Perugia, które pokonało na wyjeździe Itas Trentino 3:1 w hicie włoskiej Serie A!

Wilfredo Leon został MVP spotkania, w którym jego zespół odniósł szóste zwycięstwo w szóstym meczu tego sezonu. Reprezentant Polski zdobył 18 punktów, z czego 12 atakiem, cztery po zagrywce i dwa blokiem, atakując na poziomie 50 procent. Perugia przegrała pierwszego seta do 17, ale w kolejnych trzech pokazała swoją wyższość, wygrywając do 22, 17 oraz 25.

Zobacz wideo Łukasz Skorupski puścił kuriozalnego gola. "Nieprawdopodobny dramat" [ELEVEN SPORTS]

Drużyna Leona i Heynena jest liderem z kompletem zwycięstw

Perugia jest liderem Serie A z 18 pkt - to zasługa sześciu zwycięstw, w których ekipa Vitala Heynena straciła zaledwie dwa punkty. Druga jest Cucine Lube Civitanova (sześć zwycięstw i 17 pkt). Dla Itasu Trentino była to trzecia porażka w piątym spotkaniu - czterokrotny mistrz Włoch zajmuje 7. miejsce.

Itas Trentino: Giannelli 1, Nimir 24, Podrascanin 11, Lisinac 11, Kooy 16, Lucarelli 5, Rossini (libero), De Angelis, Sosa Sierra

Sir Safety Conad Perugia: Travica 2, Ter Horst 13, Ricci 2, Solè 7, Leon 18, Płotnicki 12, Colaci (libero), Vernon-Evans, Russo 8, Piccinelli, Zimmermann

Więcej o: