Mariusz Wlazly zakażony koronawirusem! Kolejne przypadki w zespole Trefla Gdańsk

Trefl Gdańsk potwierdził w poniedziałek kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Jednym z zakażonych jest Mariusz Wlazły, kapitan zespołu. Pomimo kolejnych przypadków zakażenia, środowy mecz z PGE Skrą Bełchatów odbędzie się zgodnie z planem.

Trefl Gdańsk w środę informował, że zakażony koronawirusem jest Michał Winiarski, trener drużyny. Od tamtej pory większość zawodników i niemal cały sztab szkoleniowy przebywał w izolacji, aby uniknąć rozprzestrzenianiu się wirusa w zespole z Gdańska. W poniedziałek potwierdzono jednak kolejne przypadki zakażenia.

Zobacz wideo Drzyzga: Cieszy, że nie siedzieliśmy na kanapie. Wyjdzie nam to na zdrowie

W oficjalnym komunikacie Trefl poinformował, że zakażony został Mariusz Wlazły. - Niestety wśród zawodników zakażenie SARS-CoV-2 stwierdzono także u kapitana drużyny Mariusza Wlazlego i przyjmującego Moritza Reicherta. Jeden z siatkarzy otrzymał wynik ujemny. W sztabie szkoleniowym niestety jedna z dwóch badanych osób także otrzymała rezultat pozytywny, potwierdzający zakażenie. Dodatni wynik testu otrzymały również dwie osoby z administracji klubu - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej.

Pomimo dodatnich wyników na obecność koronawirusa u dwóch siatkarzy, zaplanowany na środę mecz z PGE Skrą Bełchatów odbędzie się. - Drużynę poprowadzi asystent Michała Winiarskiego Roberto Rotari, a w składzie zabraknie dwóch graczy - Mariusza Wlazłego i Moritza Reicherta. 12 zawodników i trzech członków sztabu, którzy przeszli przez zakażenie w trakcie okresu przygotowawczego mogło bowiem normalnie trenować i spotykać się w hali, tylko każdy miał jeszcze uważniej obserwować swój stan zdrowia - poinformował klub.

Trefl Gdańsk po raz kolejny zmaga się z SARS-CoV-2 w swoich szeregach. Poprzednio zakażonych było łącznie 16 osób, w tym 13 siatkarzy (z czego 12 podstawowych oraz jeden młodzieżowiec) oraz trzech członków sztabu szkoleniowego. Wtedy podjęto także decyzję o zamknięciu Ergo Areny w Gdańsku oraz przeprowadzeniu testów wszystkich zespołów i pracowników korzystających z niej. 

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Agora SA