Faworyt zdeklasował beniaminka na inaugurację sezonu PlusLigi

W piątek o 17:30 nastąpiła inauguracja nowego sezonu siatkarskiej PlusLigi. Nie było niespodzianki w starciu Stali Nysa z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Beniaminek, który wrócił do najwyższej klasy rozgrywkwoej po 15 latach przerwy, przegrał gładko 0:3 (w setach 18:25, 13:25, 16:25).

- Beniaminek zawsze ma coś do udowodnienia, ale nie ciąży na nich duża presja wyniku. To sprawi, że zagrają swoją najlepszą siatkówkę, dlatego spodziewam się bardzo ciekawego meczu - tak mówił  o spotkaniu ze Stalą Nysa, środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Jakub Kochanowski w rozmowie z Jakubem Balcerskim.

Mistrz Polski nie dał szans beniaminkowi z Nysy na inaugurację PlusLigi

Był to pierwszy mecz w rozgrywkach PlusLigi od pół roku ze względu na pandemią koronawirusa, która storpedowała poprzedni siatkarski sezon. W pierwszym secie na początku toczyła się wyrównana walka. W drugiej części tej partii gości wywalczyli kilkupunktową przewagę (16:19) i nie oddali jej już do końca. Ostatecznie ZAKSA wygrała 25:18.

Druga partia była popisem zespołu z Kędzierzyna-Koźla, który zdeklasował beniaminka, pozwalając mu na zdobycie zaledwie 13 punktów. Od początku trzeciego seta zarysowała się wyraźna przewaga mistrzów Polski. Zespół prowadzony przez Nikolę Grbicia wywalczył kilka punktów z rzędu i na tablicy wyników było 4:10. Gracze z Kędzierzyna-Koźla skuteczną zagrywką rozbijali rywali. Trener gości dał odpocząć podstawowym zawodnikom i rezerwowi również skutecznie punktowali. Ostatecznie trzeci set zakończył się wysoką wygraną mistrzów Polski 25:16. ZAKSA nie miała żadnych problemów i na inaugurację PlusLigi rozbiła beniaminka z Nysy aż 3:0.

Prym w atakach wiódł Łukasz Kaczmarek, który w całym meczu zdobył 10 punktów i został wybrany najlepszym siatkarzem. Dzielnie sekundował mu Aleksander Śliwka, który skończył spotkanie z 12 oczkami na koncie.

Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 13:25, 16:25)

Stal: Łapszyński (4), Lemański (4), Komenda (1), Bartman (5), M'Baye (6), Filip (8), Ruciak (libero) Ben Tara (3), Szczurek, Bućko (2), Smachlewski, Długosz (2), Dembiec (libero).

ZAKSA: Toniutti (1), Kochanowski (8), Śliwka (12), Kaczmarek (10), Semeniuk (10), Smith (1), Zatorski (libero) oraz Staszewski, Kluth (3), Prokopczuk, Rejno, Łukasik (3), Banach (libero).