Koronawirus u mistrzyń Polski! Cała drużyna na kwarantannie dwa tygodnie przed początkiem sezonu!

Jedna z zawodniczek mistrzyń Polski w siatkówce kobiet, Chemika Police otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Cała drużyna została skierowana na 10-dniową kwarantannę. Do początku sezonu ligowego zostało jedynie 15 dni.

- Jedna z siatkarek Grupa Azoty Chemika Police otrzymała dodatni wynik testu na SARS-COV-2. Pozostałe zawodniczki i członkowie sztabu są zdrowi. Od dziś cała drużyna zostaje poddana 10-dniowej kwarantannie - poinformował w czwartek w oficjalnym komunikacie Chemik Police.

Zobacz wideo Wilfredo Leon w programie "Wilkowicz Sam na Sam"

Siatkarka Chemika Police z koronawirusem. 10-dniowa kwarantanna całej drużyny

- O dalszych krokach związanych ze zdrowiem zawodniczek oraz przyszłości sportowej (mecz o Superpuchar) będziemy informować na bieżąco. Trzymajcie za nas kciuki, niebawem wracamy do gry - dodano w kolejnym wpisie. 

Zagrożony jest mecz Chemika z Developresem SkyRes Rzeszów w ramach Superpucharu Polski imienia Andrzeja Niemczyka, który miał się odbyć 11 września w Szamotułach. 18 września zawodniczki Chemika miały rozpocząć sezon ligowy meczem z DPD Legionovią Legionowo.

Przy 10-dniowej kwarantannie zawodniczki Ferhata Akbasa wróciłyby do przygotowań na zaledwie pięć dni przed pierwszym meczem Tauron Ligi. - Chemik pozostaje silną drużyną, tak jak robiliśmy to zawsze, w każdych warunkach - napisał turecki szkoleniowiec. 

Chemik to drugi klub siatkówki kobiecej w Polsce, u którego zawodniczki wykryto koronawirusa. Pierwszym był ŁKS Commercecon Łódź. Wraz z początkiem ligowych rozgrywek policzanki zaczną bronić zdobytego w skróconym przez epidemię koronawirusa zeszłym sezonie tytułu mistrzyń Polski. 

Przeczytaj także:

Więcej o: